Şişecam Fabrikası denize sıfır arazisini satıyor

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Beykoz İncirköy'deki arsalarını satışa çıkardı.

İstanbul Boğazı kıyısında bulunan arsaların üzerinde, Şişecam tarafından üretim tesisi olarak kullanılan eski Paşabahçe Fabrikası da bulunuyor. İhale yoluyla satışa..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Beykoz İncirköy’deki arsalarını satışa çıkardı.

İstanbul Boğazı kıyısında bulunan arsaların üzerinde, Şişecam tarafından üretim tesisi olarak kullanılan eski Paşabahçe Fabrikası da bulunuyor. İhale yoluyla satışa çıkarılan arsaların bazıları denize sıfır konumlanıyor. Tamamıyla turizm imarlı arsanın özellikle turizm yatırımcıları tarafından ilgi görmesi bekleniyor.

Arsanın satışıyla ilgili işlemlerin tümü DTZ Demir&Soyuer gayrimenkul danışmanlık şirketi tarafından yürütülecek. Toplam 117 bin 18 metrekareden oluşan arsanın emsal inşaat alanı ise 35 bin 943 olarak belirlendi.

31 Ocak son tarih

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Gayrimenkuller, bir bütün olarak, Şartname kapsamında kapalı zarfla teklif alma ve açık artırma usulü pazarlık yolu ile satılacak” diye belirtildi. Şartname ve gayrimenkullere ilişkin tanıtım dosyası mülk sahibinin ilgili banka hesabına yapılacak 3 bin 500 TL ödeme karşılığı DTZ Pamir&Soyuer firmasından temin edilebilecek.

İlgililerin 31 Ocak 2014 tarihine kadar tekliflerini iletmeleri bekleniyor.

Şişecam Fabrikası denize sıfır arazisini satıyor
Bizi Takip Edin