SİYAD'dan CHP'ye nezaket ziyareti

SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker ve dernek yöneticileri, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'a nezaket ziyaretinde bulundu.

SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker  ve dernek yöneticileri, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'a nezaket…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker ve dernek yöneticileri, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker  ve dernek yöneticileri, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette Beykoz sorunları ve siyaseti üzerine konuşuldu.

SİYAD yöneticilerini ilçe binasındaki makam odasında  kabul eden Bahadır Yavuz, ziyaretten dolayı çok memnun kaldıklarını söyledi. SİYAD dernek başkanı Adnan Çeliker, başkan Bahadır Yavuz’a bir gemi maketi hediye etti.

Bahadır Yavuz: Bütün derneklere eşit mesafede olacağız

Makam odasından sonra yöneticiler toplantı odasına geçtiler. Beykoz üzerine sohbet edilen toplantıda İlçe Başkanı Bahadır Yavuz konuşma yaptı. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Bahadır Yavuz konuşmasında  “CHP olarak STK ve dernekler ile ilgili sizlerle aynı düşünüyoruz. Yaşamın her alanında STK dernek ve muhtarlarla hareket etmeyi ve onlarla beraber yolumuza devam etmek istiyoruz. Biz her alanda sizlerle beraberiz, size desteğimizi vermeye hazırız. Beykozlunun çıkarına olacak her olayda biz varız. Biz gösteriş ve rant için mühendislik yapmayacağız. İsim vermeyeceğim ama dernek ve STK‘lar 2B ile ilgili çok mesafe kaydetmediler. Biz parti olarak asla STK ve derneklere müdahale etmeyeceğiz. Bizim STK ve derneğimiz olmayacak. Derneklerin içine siyaset bulaştığı zaman sıkıntılar olur. Dernekler bağımsız olmalılar. Hiçbir STK‘nın aldığı karara ve yönetimine bulaşmayacağız. Biz Beykoz’da seçimler ile ilgili şunu söylüyoruz. Biz iddialıyız demiyoruz. Biz seçimi kazanacağız diyoruz. Projelerimiz hazır durumda Beykozlunun karşısına çıkmayı bekliyoruz. Belediyeler tarafından derneklere yapılan yardımlar var. Biz dernek ayırmaksızın her derneğe eşit mesafede olacağız.’dedi.

Adnan Çeliker: Yılda 25 aktivite gerçekleşiyoruz.

Bahadır Yavuz’a yeni görevinde başarılar dileyen SİYAD Beykoz Başkanı Adnan Çeliker, Dernekler Birliği’nin bir ziyaret gerçekleştirdiğini ama kendilerinin bizzat ziyaret etmek istediklerini söyledi. Konuşmasında Adnan Çeliker “Burayı biz seçim dönemine girmeden ziyaret etmek istedik. Seçim olduğu zaman derneklerde bir hareketlilik oluyor. Seçim öncesi partileri ziyaret etmek bizim dernek yapımıza uygun değil. BİZ SİYAD olarak en çalışkan derneklerden biriyiz. Yılda 25 aktivite gerçekleşiyoruz.2,5 yıldır derneğimizde süren bir gelenek var. Biz her cuma sabah namazı sonrası kahvaltı vermeye başladık. Başlangıçta 5 kişiydik ve şuan 30 kişi olduk. Kararla kahvaltılarımızı devam ettirdik. Yazın 4’te sabah ezanı okunuyorsa saat 4’te, kışın 6 ‘da okunuyorsa 6’da sabah kahvaltılarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu sayede birlik ve beraberlik içerisinde kalıyoruz. Derneklerin amacı da zaten budur. Birlik ve beraberlik içerisinde kalmak. Başkan Bahadır Bey derneklerin yardım aldığını söyledi. Vallahi biz öyle bir şey görmedik. Sene içerisinde derneklere bir kere yardım yapıldı. Çayır şenlikleri sırasında derneklere yapılan yardımı biz festivale aktardık. Bu maddi destek çayır festivaline yansısın diye verildi, bizde harcama yaptık. Beykoz’da sorunlar var. Bizler asli görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Planlı programlı çalışmalıyız. Beykoz’da yaşıyor olabiliriz fakat yöremizi ve kültürümüzü Beykoz’a yansıtıp kültürel desen vermeliyiz. Bunun için belediyenin kültür müdürlüğü ile çalışmamız lazım. Belediye kültür müdürlüğü derneklere nefes aldırmamalı. Birlikte plan ve projeler gerçekleştirmeliler.‘diye konuştu.

Yapılan konuşmalar ve çekilen hatıra fotoğrafı sonrası ziyaret sona erdi.

SİYAD'dan CHP'ye nezaket ziyareti
Bizi Takip Edin