Soğuksu Mahallesi'ne mansiyon ödülü

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen yarışma sonucunda Beykoz İlçesi Projesi 1. mansiyon ödülünü aldı.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen 2010-2011 Şehir ve Bölge Planlama Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması sonucu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen yarışma sonucunda Beykoz İlçesi Projesi 1. mansiyon ödülünü aldı.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen 2010-2011 Şehir ve Bölge Planlama Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması sonucu 1. mansiyon ödülü sahibini buldu.

Mesleğe adım atma aşamasında olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin meslek odası çatısı altında yarışma tecrübesini yaşama fırsatı yakalamalarını sağlamak, meslek odası ile şehir ve bölge plancısı adaylar arasındaki bağı daha da güçlendirmek, girişimci ve çözüm üretme konusunda yaratıcı olan Şehir ve Bölge Plancısı adaylarını keşfetmek amacıyla düzenlenen Şehir ve Bölge Planlama Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması sonucu 1. mansiyon ödülü sahibini buldu.

 

Bu kapsamda Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Bashım Akiyev’in ?Beykoz İlçesi Projesi? birinci seçilerek mansiyon ödülünü aldı.

 

Proje; Soğuksu Mahallesi için geliştirdiği proje Fizik mekanın sağlıklaştırılmasına yönelik müdahaleler ve var olan güçlü sosyal alt yapının kullanılması ile aidiyet duygusunun arttırılmasını, yaya ölçeğinde yapılacak kentsel tasarım düzenlemeleri ile kentsel mekana kimlik kazandırılmasını hedefliyor. Bu anlamda 2 çözüm alternatifi sunan proje yıkıp yeniden yapma paradigmasını ve korumacı paradigmayı da irdeliyor.

Soğuksu Mahallesi'ne mansiyon ödülü
Bizi Takip Edin