Soğuksu Spor Kulübü, dayanışmasını güçlendirdi!

Beykoz'un en eski spor kulüpleri arasında yer alan Soğuksu Spor Kulübü, dayanışma yemeği ile birlik ve beraberliğini güçlendirdi.

Beykoz'un en eski spor kulüpleri arasında yer alan Soğuksu Spor Kulübü, güzel bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un en eski spor kulüpleri arasında yer alan Soğuksu Spor Kulübü, dayanışma yemeği ile birlik ve beraberliğini güçlendirdi.

Beykoz’un en eski spor kulüpleri arasında yer alan Soğuksu Spor Kulübü, güzel bir dayanışma tablosuna örnek oldu. Kulüp Başkanı Orhan Kılıç ve yönetimi tarafından organize edilen geceye; bir çok ünlü ismin yanı sıra, Beykoz’un önemli isimleri de katıldı.

Kulüp üyelerinin aileleri ile beraber katıldığı geceye; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tuncer Dede, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydın, BİSK Başkanı Asım Özdemir, spor kulübü başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Ünlü Komedyen Yavuz Seçkin, Sanatçı Niran Ünsal ile Spor Yorumcu Haldun Domaç’ta gecenin önemli ve ilgi gören isimleri oldu.

Gecenin sunumunu Erdal Dalcı’nın üstlendiği dayanışma yemeği ile bir araya gelen kulüp severler, dostluklarını pekiştirdi. Niran Ünsal’ın gecede konser vermesi planlanırken, şehit haberlerinden ötürü gecenin konser kısmı iptal edildi. Gecenin ayrı bir detayı ise, kürsünün arkasına asılan Türk Bayrağı oldu.

Orhan Kılıç: Bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız!

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Orhan Kılıç, oldukça heyecanlı olduğunu belirterek, öncelikle geceye katılan herkese teşekkür etti. Kulüp Başkanı Orhan Kılıç; “Desteklerinden dolayı başta Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Ama benim bu görevi devraldığım 2 başkanımız daha var: Hasan Abi ve Aydın Abi. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu bayrağı bizde elimizden geldiğince ileriye taşımaya çalışacağız” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Kulüp Başkanı Orhan Kılıç’ın ardından Beykoz Yeşildere Cami İmamı Hüseyin Avni Bıyık Kur’anı Kerim okudu. Hemen sonrasında İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise, vatan ve millet üzerine kısa ve hoş bir sohbet gerçekleştirerek; devletimiz, milletimiz, askerlerimiz, polislerimiz ve şehitlerimiz için dua okudu.

Yücel Çelikbilek: Yaşamaktan gurur duyduğum yer: Soğuksu

Gecede konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te kısa tuttuğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Soğuksu Mahallesi, kendime ait bir mahalle. Kendime derken, şahsım değil. İçinde bulunduğum, yaşamaktan gurur duyduğum, ömrümün 1962 yılından bugüne kadar olan kısmının havasını soluduğum, o hiçbirinizin bilmediği farklı yollarını yürüdüğümüz, o arkalarda kuş geçmez kervan geçmez noktalarda top oynadığımız…böyle bir yerin mühtesi olan bir kardeşinizim. Böyle bir yerde de oturmanın Beykoz’da ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda herkesin geçtiği bir mekan, yol güzergahı haline geldi. Bundan sonrada bir ticaret merkezi gelecek. Ciddi konutların yapıldığı, dönüşümlerin olduğu, insanların orada çok daha farklı hissettiği bir mekan haline gelecek”.

Kadınlara yönelik spor alanlarını çoğaltacağız!

Beykoz’un eski spor kulüplerinden birininde Soğuksu Spor Kulübü olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, oradaki spor kulübünü yenilediklerini ve güzelleştirdiklerini söyledi. Özellikle orada kadınların spor yapmasına yönelik bir alanın daha yapılmasına çok sevdiğini söylemeden geçemeyen Başkan Çelikbilek, bununla gurur duyduklarını ve bunu başka yerlerde de  yaparak, çoğaltacaklarını belirtti.

Terör, kanserli bir hücre gibi!

Son zamanlarda artan terör olaylarına da değinen Başkan Yücel Çelikbilek, terörün hiçbir zaman bu topraklarda azalmadığını, her zaman varolduğunu söyledi. Terörü, kanser hücresine benzeten Başkan Çelikbilek, “Yok oldu sanırsınız ama, bir yerlerden çıkar. Erken teşhis edersiniz, 3-5 sene rahat edersiniz. Sonra bir bakarsınız iğne ucu gibi bir yerden yeniden nüks eder” dedi.  Terörün sadece Türkiye’de olmadığını, tüm dünyada varolduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, özellikle Müslüman ülkelerde olan terörün, sırtı sıvazlanan bir terör haline geldiğini söyledi.

“Bu milletin kendinden başka ve Allah’ından başka bir dostu yok!” diyen Başkan Yücel Çelikbilek, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, bu toprak üzerindeki tek gücün beraberlik olduğunu ifade etti.

Konuşmasının ardından Başkan Çelikbilek’e spora olan destekleirnden ötürü Kulüp Başkanı Orhan Kılıç tarafın teşekkür plaketi takdim edildi.

Soğuksu Spor Kulübü, dayanışmasını güçlendirdi!
Bizi Takip Edin