Soğuksu Spor Kulübü Parkı hizmete hazır

Beykoz Belediyesi, Soğuksu Spor Kulübü Parkı'nın yapımını da tamamladı. 

Bahar aylarının arifesinde Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı ve Göksu Baruthane Parkı olmak üzere ilçeye iki enfes park alanı kazandıran Beykoz Belediyesi,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Soğuksu Spor Kulübü Parkı’nın yapımını da tamamladı

Bahar aylarının arifesinde Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı ve Göksu Baruthane Parkı olmak üzere ilçeye iki enfes park alanı kazandıran Beykoz Belediyesi, Soğuksu Spor Kulübü Parkı’nın yapımını da tamamladı. 

İstanbul’un en yeşil ilçesi olan Beykoz’da çocuk cıvıltılarıyla yankılanan parkların, büyüklerin dinlenip nefes aldığı parkların sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 119 adet park ve yeşil alan düzenlemesini tamamlayan Beykoz Belediyesi bir park da Soğuksu sakinleri için tasarladı.  

Soğuksu Spor Kulübü altında yer alan boş alanın Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenlemesiyle 2000 m² alanda bakımlı ve güzel bir park kuruldu. Park’ın 1035 m² si yeşil alan olarak hazırlandı.

Her yeni yapılan parkta olduğunu gibi Soğuksu’daki parka da çocukların güvenliği için AB standartlarında doğayla uyumlu ve sağlıklı oyun grupları monte edildi.

Yeni park alanının yapımıyla mahalledeki parkların sayısı da üçe çıktı. Boğaz manzarasına hâkim noktada yapılan parkta çocuk oyun alanlarının yanı sıra büyüklerin keyifle vakit geçirebilmesi için manzara seyir alanı, piknik ve oturma alanları da düşünüldü.

Her parkın olmazsa olmazı spor aletleri yine alanda yerini aldı.

Park yapımlarının yanı sıra ağaç ve yeşil alan miktarını artırmaya yönelik çalışmalara büyük önem veren Beykoz Belediyesi alanda içinde kiraz, erik ve ceviz ağaçları olan bir de meyve bahçesi kurdu. Daha yeşil bir ilçe için dikilen fidanlar yetişkin birer ağaç olduğunda parkın minik sakinleri ağaç sevgisiyle tanışacak, leziz meyvelerden toplayacak.

Beykoz’un Rengi Hep Yeşil Kalacak

İlçede devam eden park ve yeşil alan çalışmalarıyla çevrenin günde güne yeşile büründüğünü ve güzelleştiğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Köylerden mahallelere ilçenin dört bir yanına içinde spor alanları olan parklar kazandırdık. Her açılan parkla ilçe sakinlerine verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğunu yeniden yaşıyorum. Sadece yeni park yapımları değil, yeşil alan düzenlemeleri ve ağaçlandırma çalışmalarıyla da gelecek nesiller bizler gibi doğası yeşil ve güzel bir ilçede yaşayacak, Beykoz’un rengi hep yeşil kalacak” dedi.

Kanlıca Furkan Doğan Parkı ile Yenimahalle’de yeni park yapım çalışmaları ise hızla devam ediyor.

Soğuksu Spor Kulübü Parkı hizmete hazır
Bizi Takip Edin