Sokak hayvanları Beykoz’un 39 noktasında besleniyor

Beykoz Belediyesi, ilçenin 39 yerine kurduğu besleme odaklarıyla sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyacını düzenli olarak karşılıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, ilçenin 39 yerine kurduğu besleme odaklarıyla sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyacını düzenli olarak karşılıyor.

İstanbul’un en fazla sokak hayvanı nüfusuna ev sahipliği yapan ilçelerinden Beykoz’da sokak hayvanlarının beslenmeleri konusunda çalışmalar sürüyor.

Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin 39 yerine kurulan besleme odakları ile sokaktaki can dostlar düzenli olarak besleniyor.

Ekipler, oluşturulan beslenme noktalarını haftada iki kere ziyaret edip, ihtiyaç duyulan noktalara mama ve su takviyesi yapıyor.

Sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılandığı besleme noktalarının adres ve koordinat bilgilerine “Sokak Hayvanları Besleme Hizmeti” linkinden ulaşılabiliyor.

TÜM HAYVANLARIN TEDAVİSİ YAPILIYOR

Beykoz Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi” birçok alanda faaliyet gösteriyor.  

Kediler ve köpekler için ayrı ayrı barınma üniteleri ve tedavi odaları bulunan merkezde hayvanların tedavi, aşılama, kısırlaştırma ve bakım hizmetleri karşılanıyor.

Merkezde kedi ve köpeklerin yanı sıra, kuş, tilki, sincap gibi ormanlarda yaşayan her türlü hayvanın tedavisi yapılıyor.

Ayrıca sokak hayvanlarının tedavileri sonrasında sahiplendirme kampanyaları da yürütülüyor.

ESKİ KULÜBELER YENİLENİYOR

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğiyle ilçedeki sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve mutlu yaşamasına katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Sevimli Can Dostları” projesiyle eski kulübeler yenileniyor.

Bu hizmet ile can dostlar bakımlı yuvalarına, sokaklar da daha temiz bir görünüme kavuşuyor.

Sokak hayvanları Beykoz’un 39 noktasında besleniyor
Bizi Takip Edin