Sosyal Masa 5 bin ailenin yüzünü güldürdü

Beykoz Belediyesi Sosyal Masa tarafından hazırlanan gıda yardımları Ramazan Ayı'nda 5 bin ailenin yüzünü güldürdü.

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı dolayısıyla bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunuyor. Sosyal Masa…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Sosyal Masa tarafından hazırlanan gıda yardımları Ramazan Ayı’nda 5 bin ailenin yüzünü güldürdü.

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı dolayısıyla bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunuyor. Sosyal Masa tarafından hazırlanan gıda yardımları 5 bin ailenin yüzünü güldürecek.  

Ramazan Ayı’nda her gün 250 ihtiyaç sahibi ailenin kapısını çalan Sosyal Masa ekipleri içinde temel gıda maddeleri olan paketleri ailelere teslim ediyor. Gıda yardımlarını yaşlı, kimsesiz, hasta ve muhtaç durumdaki kimselerin evlerine ulaştıran ekipler ailelere hayırlı Ramazanlar diliyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan’ın hayatımıza getirdiği manevi güzelliklerin, dayanışma ve paylaşma duygularının toplumun tüm kesimlerinde hissedilmesi için sokak iftarları ve gönül sofraları kurduklarını, ihtiyaç sahibi aileleri bu sofralarda ağırladıklarını gıda yardımlarıyla da sosyal dayanışmayı perçinlediklerini söyledi.

Çatkapı Ramazan Ziyareti  

İlçedeki sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında, mahallelerde her akşam kurulan sokak iftarları ve gönül sofralarına katılamayan vatandaşlar da unutulmuyor. Başkan Yücel Çelikbilek’in talimatıyla Başkan Danışmanı Salih Birinci iftarlara katılamayan yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.  

İftar öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine konuk olan Salih Birinci ev halkıyla sohbet ederek dertlerini dinliyor, muhtaç ailelerin eksikliklerini gidermesine konusunda yardımcı oluyor. 

Ev ziyaretleriyle Ramazan Ayı’nın dayanışma iklimini en güzel şekilde yaşatmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Danışmanı Salih Birinci: “Ramazan Ayı birlik beraberlik ve dayanışma Ayı.  Başkanımızın bize verdiği görevle belediyemizin sokak iftarlarına katılamayan hasta, yaşlı ve engelli durumdaki vatandaşlarımızın yanında yer alıyor, hatırlarını soruyor, ihtiyaçlarını karşılıyoruz.  Hatırlanmaktan dolayı yüzlerine yansıyan bir tebessüm bizlere büyük mutluluk veriyor” dedi.

Sosyal Masa 5 bin ailenin yüzünü güldürdü
Bizi Takip Edin