Söz verdiğimiz gibi 2B'lerin devrine başlıyoruz!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B parsellerinin Beykoz Belediyesi'ne devri için işlemlerin resmi olarak başladığını belirtti.

Beykoz'un önemli sorunlarının başında gelen mülkiyet sorunu nihayet tarihe kavuşuyor. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B parsellerinin Beykoz Belediyesi’ne devri için işlemlerin resmi olarak başladığını belirtti.

Beykoz’un önemli sorunlarının başında gelen mülkiyet sorunu nihayet tarihe kavuşuyor. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Büyükşehir Belediyesi ve vakıf arazilerinin devrinin yanı sıra, 2B parsellerinin Beykoz Belediyesi’ne devri için hazineye ödenmesi gereken peşinatın yatırıldığını ve işlemlerin resmi olarak başladıklarını belirtti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Büyükşehir Belediyesi ve vakıf arazilerinin devrinin yanı sıra, 2B parsellerinin Beykoz Belediyesi’ne devri için hazineye ödenmesi gereken peşinatın yatırıldığını ve işlemlerin resmi olarak başladıklarını belirtti.

Verdiğimiz sözlerin ilerisindeyiz

Başkan Çelikbilek, Ocak ayında başlayacak 2B parsellerinin devirleriyle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “2009 yılında yerel seçimlerde vatandaşlarımıza bir verdiğimiz sözü bugün yerine getirmiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Geriye dönüp bakıldığında verdiğimiz sözlerin ilerisinde olduğunu çok rahatlıkla görebilirsiniz. Altyapıdan, meydanlara, kültür merkezlerinden sosyal projelere, bir üniversite hayalinden 4-5 üniversitenin yer aldığı bir ilçe haline getirmek için gece gündüz çalıştık. İlçemize yeni hizmet binaları, kültür merkezleri, yeni aile sağlığı merkezleri, yeni muhtarlık hizmet binaları, yeni merdivenli sokaklar, yeni meydanlar kazandırdık. Birçok yolu genişleterek yaya ve araç trafiğini rahatlattık. Asfaltsız yol bırakmadık. Tarihi eser ve çeşmelerimizi tekrar ihya ettik. Yeni parklar bahçeler kazandırdık.

Gelecek nesillerimiz, tapu sorunu olmayan bir ilçede yaşayacak

İlçemizin birçok önemli sorununu çözdük. Bunların başında da mülkiyet sorunu geliyor. Artık Beykozlu kardeşlerim geleceğe daha rahat bakıyor. Gelecek nesillerimiz artık, tapu sorunu olmayan,  daha huzurlu bir ilçede yaşayacak. Malumunuz olmak üzere Büyükşehir Belediyesinden devraldığımız arazileri hak sahiplerine vermeye başladık. Şimdi de muhalefetin her zaman olduğu gibi yine engellemelerine rağmen 2B parsellerini devralmak için  % 20 peşinatı Hazine’ye ödedik. Artık binlerce ailemizi ilgilendiren 2B parsellerinin devrine Ocak ayı içerisinde başlıyoruz.

Bazı vatandaşlarımız neden süreç bu güne kaldı diye soruyor. Geçmiş tarihe baktığınızda CHP’nin her zaman engel olduğunu göreceksiniz. Ne zaman vatandaşlarımızın önemli sorununu çözmek istesek, AK Parti çözmesin diye hep muhalefet etmiştir. Bunlara rağmen bu sorunu çözdük ve süreç artık başlamıştır. Her zaman şunu söyledik. Biz yapamayacağımız sözü vermeyiz. Verdiğimiz sözü de mutlaka yerine getiririz. Gecemizi gündüzümüzü, tüm emeğimizi halkımızın sorunlarına çare olabilmek için harcıyoruz. Halkımız da hem bizim yaptığımızı hem de muhalefetin ne yaptığını iyi görüyor.

2B parsellerinin devrine Ocak ayı içerisinde başlıyoruz

İlk olarak Gümüşsuyu, Soğuksu, İncirköy, Yenimahalle, Çengeldere, Fatih, Yavuz Selim, Baklacı ve Çiftlik mahallelerimizde devir işlemleri başlayacak. Hemen ardından ise Rüzgarlıbahçe, Tokatköy, Ortaçeşme, Çiğdem, Çubuklu, Çamlıbahçe, Cumhuriyet, Bozhane, Elmalı, Örnekköy, Alibahadır, Zerzavatçı, Göllü, Görele, İshaklı, Dereseki’de yer alan 2-B parsellerini belediyemize devrolacak. Burada Proje alanını uygulayarak, vatandaşlarımızın lehine rayiç bedellerle satışını yapacağız. Amacımız hiçbir vatandaşımızın hak kaybına uğramaması. Biz Beykoz’un insanıyız. Başka yerde yaşamıyoruz. Pazarda, çarşıda, camide, yolda Beykozlu hemşehrilerimizle biraradayız. Onların aleyhine olacak hiçbir çalışmanın altına imza atmadık, bundan sonra da atmayacağımız. Halkımız bizi iyi tanıyor. Proje alanı Beykoz için büyük bir kazançtır. Bu durum ileriki zamanlarda daha iyi anlaşılacak. Beykoz için tarihi bir uygulamadır. Sayın Başbakanımız da bu konuyla yakından ilgileniyor. Beykoz’un durumunu biliyor. Biz de her fırsatta, her platformda bu konuyu dile getirdik. Kendilerine Beykozlular adına teşekkür ediyorum.

Köy planlarını da yapacağız

Köylerimizin durumuna gelince, bildiğiniz gibi, 31 Mart 2014 itibariyle mahalle statüsüne kavuşuyor. Biz bir taraftan devir işlemlerini yürütürken, diğer taraftan ise imar planlarını titizlikle devam ettiriyoruz. Onlar sadece şunu bilsinler, mahalle statüsüne kavuşmalarının ardından planları yapacağız. Onların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre hareket edeceğiz. Bu konuyla ilgili başta muhalefet olmak üzere bazı gruplar vatandaşlarımızı yanlış yönlendiriyorlar ve özellikle seçim sürecinde daha da hız verecekler. Halkımız bunlara asla itibar göstermemeli. Bu konuda biz ne söylediysek onun dışındaki hiçbir şeye inanmasınlar. Bu işi biz başlattık, biz tamamlayacağız inşallah. Halkımızı bilinçlendirmek için tüm ekibimizle birlikte mahalle mahalle, köy köy dolacağız. Kahvelerde, derneklerde onlara işin doğrusunu anlatacağız. Çalışmalarımız hakkında sürekli onları bilgilendireceğiz. Vatandaşlarımız müsterih ve huzur içerisinde olsunlar.”

Söz verdiğimiz gibi 2B'lerin devrine başlıyoruz!
Bizi Takip Edin