Söz veriyorum Beykoz'da iktidar bayrağını dikeceğiz!

CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün düzenlediği dayanışma gecesi büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü'nün düzenlediği birlik ve dayanışma gecesi büyük bir coşku ve yoğun…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün düzenlediği dayanışma gecesi büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü’nün düzenlediği birlik ve dayanışma gecesi büyük bir coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti. Kavacık Aşşrom Balo Salonu’nda gerçekleştirilen geceye CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Seyit Torun, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Parti Meclisi Üyesi Caner Yenidünya, milletvekilleri Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Oğuz Kaan Salıcı, Gamze İlgezdi, Akif Hamzaçebi, Yakup Akkaya ve Ali Şeker, Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Erzurum Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, muhtarlar, spor kulübü başkanları ve STK temsilcileri ile binlerce partili katıldı.

Beykoz İlçe Örgütü’nün düzenlediği dayanışma gecesi, coşkulu görüntülere sahne oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan gecede ilk olarak Beykoz İlçe Örgütü’nün faaliyetleri sinevizyonda izletildi. Faaliyet sunumunun fonunda çalan parti müziklerine halay çekerek eşlik eden örgüt üyeleri gecenin başında coşkuyu doruklara çıkardı.  İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın anma gecesinde söylediği Gündoğdu Marşı’nın videosuna da salondaki binlerce kişi hep bir ağızdan eşlik etti.

Mahir Taştan: Söz veriyorum Beykoz’da iktidar bayrağını dikeceğiz

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Mahir Taştan kürsüye davet edildi. “Birlik beraberlikten bahsedenler bu salonu görsünler de gerçek birlik, gerçek aile nedir anlasınlar.” diyerek sözlerine başlayan Mahir Taştan, konuşmasının devamında şunları söyledi;

Tokatköy’de halk evlerinden çıkartılıyor. Sessiz sedasız yıkım kararları çıkıyor. Beykoz’u parsel parsel satıyorlar. Burunbahçe İSPARK adı altında peşkeş çekiliyor. 2B mağduriyeti aldı başını gitti. İmar sorununu sadece biz çözeriz dediler ama çözülen bir sorun yok. Soruyorum size acaba Beykozlu Beykoz da kalacak mı? Bizler CHP Beykoz olarak elimizden geldiğince bu haksızlıkların karşısında durmaya çalışıyoruz. Birlik olmalıyız, biz olmalıyız. 

Bize her fırsatta laf yetiştirmeye çalışanlara sormak gerek; %49 almış Genel Başkan’ınıza niye darbe yaptırdınız?  Her seferinde milli irade diye bağıranlar neredesiniz? Bir söz edin de duyalım, size oy vermiş seçmene bir gerekçe açıklayın.

Beykoz’da gençlik ateşini yaktık

Türkiye’nin sigortası CHP’dir. Aydınlık günleri beraber inşa edeceğiz, bunları geldikleri yerden İstanbul’dan göndereceğiz. Özlenen barışı biz getirecek, yurtta barış cihanda barış ilkesini hayata geçireceğiz.Bir gençlik ateşi yaktık ve ateşi önce Beykoz sonra İstanbul’da ve en  sonunda Türkiye genelinde yakacağız. Söz verdik bu uğurda kanımızın son damlasına kadar volkan volkan çağlayacağız.

Konuşmasının sonunda Beykoz İlçe Örgütü’ne “2019’da Beykoz Belediyesi’ni almaya varmısınız?” diye soran Mahir Taştan’a salondakilerin hep bir ağızdan ‘varız‘ cevabı vermesi üzerine Taştan “2019’da sizlere söz veriyorum Beykoz’da iktidar bayrağını dikeceğiz.” dedi.

Cemal Canpolat: Beykoz’u almaya hazırımsınız?

İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’da salonu dolduran partililere şu şekilde seslendi; “Artık iktidarın lambaları yandı AK Parti’nin ki de sönmeye başladı. Kendi ışıklarını söndürmeye başladı. Darbelerden beslenerek oylarını artırarak iktidar olan AK Parti şimdi kendi partisinde darbe yaptılar.  Kendi yol arkadaşlarına ihanet ettiler. Kendi arkadaşına ihanet edenler ülkeye de ihanet eder… Bütün komşularımız ile kavgalıyız. Ülkeyi yalnızlaştırdılar. Kendilerini ayakta tutmak için ülkeyi böldüler. Kürt halkına karşı savaş ilan ettiler. Bu ülkenin artık ayrışmaya sabrı kalmadı.  Mustafa Kemal söylemlerine daha çok sahip çıkacağız. Artık ak partinin son dönemi. 2019’da ilkin İstanbul’da iktidar olacağız. Beykoz’u da almaya hazırımsınız?”

Tekin Bingöl: İktidarın tek alternatifi CHP

Kürsüye daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl davet edildi. Tüm annelerin anneler günün kutlayarak sözlerine başlayan Bingöl şunları söyledi; “Örgütlerimi bizim için çok önemli. Bizi başarıya götürecek en önemli kurumlarımızdır. CHP’den başka Türkiye’nin şansı yok. İktidarın tek alternatifi olan CHP karanlık gidişe sizlerle son verecektir. 14 yıldır baskıcı, ayrıştırıcı AK Parti iktidarını defedecektir.” diyerek başka bir programa katılmak üzere geceden erken ayrıldı.

Seyit Torun: Sözlerden çıkıp eylemlere başlamak zorundayız

Bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’da yapmış olduğu konuşmasında; “Çok zor günlerden geçiyoruz ve ülkemiz çok kötü yönetiliyor. Her sabah uyandığımızda yeni bir gündemle uyanıyoruz. Eğer biz cumhuriyetçiler bu ülkede bişeyleri değiştiremezsek hep beraber bu sorumluluğu üstleniriz. Artık sözlerden çıkıp eylemlere başlamak zorundayız. Aramızdaki çekişmeleri bırakıp hep birlikte Kuvayi Milliye ruhu içinde bu mücadeleyi vermek zorundayız.” diyerek sıkılmadık el, tanışmadık kimse bırakmayarak CHP’yi iktidara taşımaları gerektiğini söyledi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Beykoz Folklor Araştırmaları Gençlik ve Spor Derneği ekibi Gaziantep yöresi halk oyunları sergiledi. Gece Kemençe ve Burhan Yıldırım konseri ile sona erdi.

Söz veriyorum Beykoz'da iktidar bayrağını dikeceğiz!
Bizi Takip Edin