Sözünü aldıkları çayı, Emniyet'te içtiler!

Paşabahçe Ortaokulu'nun tiyatrocu öğrencileri, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik'in daveti üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeydi

Paşabahçe Ortaokulu'nun tiyatrocu gençleri, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik'in daveti üzerine, İlçe Emniyet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paşabahçe Ortaokulu’nun tiyatrocu öğrencileri, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik’in daveti üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeydi

Paşabahçe Ortaokulu’nun tiyatrocu gençleri, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik’in daveti üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeydi. Okul öğrencileri, geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdür Yardımcısı Leman Süheyla Soylu’nun da hazır bulunduğu bir ortamda sergiledikleri “ Karakolda Cümbüş Var” isimli oyunlarında, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Çik ile tanışmış ve Çik de kendilerini İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yaban mersini çayı içmeye davet etmişti.

Davete icabet etmekte gecikmeyen Paşabahçeliler, öğretmenleri Emin Koç,  Özlem Mutluer ve Elif Yılmaz eşliğinde, resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü yeni binasını gezerek, merak ettikleri konular ile ilgili olarak Emniyet mensuplarından bilgi aldılar.

Sözünü aldıkları yaban mersini çayını içtiler!

Gençler ve eğitmenleri, önce İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik’in makamında ağırlandılar. Toplum Destekli Polislik (TDP) memurları Selçuk Küçük ve Kerime Alpay’ın da katıldıkları sohbette, okulun tiyatro eğitmeni Emin Koç tarafından güncelleştirilen ve üzerine eklemeler yapılan “ Karakolda Cümbüş Var” isimli oyun üzerinde sohbet edildi. Çik, burada Paşabahçe Ortaokulu’nda okuyan gençlere, daha önce sözünü verdiği yaban mersini çayını ikram etti.

Oyun, bir kere daha oynanacak!

Gençlerin tiyatro yeteneklerini çok beğendiğini ifade eden Çik, misafirlerine, aynı oyunun daha geniş bir mekânda, Emniyet mensuplarının daha geniş katılımı altında tekrar oynanabileceği müjdesini de verdi.

Parmak izi nasıl alınır?

Sohbetin sonunda, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kendilerine hediye edilen kitap armağanını Tülay Çik’in elinden alan gençler, daha sonra TDP memuru Selçuk Küçük eşliğinde yeni Emniyet binasını gezdiler.

Grubun ilk ziyaret noktası, parmak izinin alındığı oda oldu. Burada parmak izinin alınış süreci hakkında bilgi alan öğrenciler, aynı oda bulunan boy skalası önünde poz vermeyi de ihmal etmediler!

Çocuk Büro Amirliği’nde sorulan soru

Buradan Çocuk Büro Amirliği’ne geçen gençler, bürodaki polisler ile tanıştılar ve kendilerine, “ çocukların en çok hangi suça karıştıkları” sorusunu yönelttiler. Gençlerin aldığı cevap ise, “ kavga”  ve “ narkotik madde kullanımı” şeklinde oldu.

Mobese odasını özellikle görmek istediler

Gençlerin görmek istedikleri diğer bir birim ise, MOBESE- Bilgi İşlem Büro Amirliği’ydi. Büro Amirliği odasındaki MOBESE kayıtlarını inceleyen öğrencilere, bir polis ağabeyisinin öğüdü ise şu oldu: “ Aman çocuklar, internette çok fazla dolaşmayın!”

Parmaklıklar ardında

Öğrenciler, çocuk nezaret odasını gezerlerken, parmaklıklar ardında bir hatıra fotoğrafı çektirmek isteyince, TDP memuru Selçuk Küçük kendilerini kıramadı. Küçük, gençlerin gazetemiz objektiflerine poz vermeleri sonrasında, kendileriyle sohbet ederek, parmaklıkların ardında gerçekten geçmek zorunda kalan ve kendileri kadar şanslı olmayan yaşıtlarından örnekler vererek, gençlere uyuşturucu maddelerden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

Çocuklar, burada teşhis odasını da yakından inceleme olanağı buldular.

Çimlerinden beslenen akıllı bina!

İlçe Emniyet Müdürlüğü gezilerini, binanın önünde bir hatıra fotoğrafı ile sonlandıran Paşabahçe Ortaokulu tiyatro öğrencileri, gezinin sonunda evlerine TDP memuru Selçuk Küçük tarafından uğurlandı. Küçük, gençlere ayrıca yeni binalarının “ akıllı” bir bina olduğu hatırlatmasında da bulunarak, binanın bahçesinde toplanacak olan yağmur sularının yerin altında biriktirileceği ve daha sonra çimlerin sulanmasında kullanılacağı bilgisini aktardı.

Haber: Arzu Başlantı

Sözünü aldıkları çayı, Emniyet'te içtiler!
Bizi Takip Edin