SP, Kadıköy mitinginde, tüm zalimlere lânet etti

Beykoz teşkilatının da katıldığı SP Genel Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği Arakan mitinginde bir araya gelen 15 bin kişi, zulmün engellenmesi için tek ses, tek yürek oldu.

SP Genel Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği &#8

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz teşkilatının da katıldığı SP Genel Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği Arakan mitinginde bir araya gelen 15 bin kişi, zulmün engellenmesi için tek ses, tek yürek oldu.

SP Genel Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği “ Tüm Zalimlere Lanet” isimli Arakan mitinginde bir araya gelen 15 bin kişi, zulmün engellenmesi için tek ses, tek yürek oldu. Beykoz Güncel Haber de, Beykoz Saadet Partisi İlçe Teşkilatı’nın daveti üzerine Kadıköy mitingine katıldı.

Taraftar grupları da ilgi gösterdi

Mitinge, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Arakan Diasporası Lideri Nurul İslam, İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, 81 ilin SP’li İl başkanları, SP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Koruman, Hasan Bitmez, İlyas Tongüç, Birol Aydın, Yaşar Canbay, Latif Öztek, Temel Karamanlıoğlu, GİK üyeleri Yakup Budak, Dursun Ali Düzene, Mustafa Balta, Cemal Balcı, Gençlik Kolları genel Başkanı Fatih Aydın, ESAL İl Başkanı Ekrem Arıcan, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, AGD İstanbul İl Başkanı Serhat Aksay, DİNBİRSEN Genel Başkanı Lütfi Şenoak, ESAM Genel Başkan Yardımcısı Atik Agdaş, Müzik Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş, CANSUYU Genel Başkanı Mustafa Köylü, SADAKA Derneği Başkanı Kemal Özdal, Kendirli Belediye Başkanı Salih Uzun, ULTRA ARSLAN adına Veysel Kılay ve Ömer Halıkoğlu, ÇARŞI Grubu adına Ömer Faruk Yüksel ve Kemal özer, TRABZONSPOR adına Burak Durmuş ve Ali Düğdüğ katıldılar.

Beykoz’un çeşitli noktalarından otobüs kalktı

Beykoz’dan SP İlçe Teşkilatı ile partililerin iştirak ettikleri mitingde KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık’ın da hazır bulunduğu görüldü.

Mitinge katılmak isteyen partililer ve Beykozlular’ı Kadıköy Meydanı’na götürmek üzere çeşitli noktalardan otobüsler kaldırıldı.

Sanatçılar da sahne aldı

Ammar Acarlıoğlu, Erkam ve Grup Gençin de sahne alarak şarkılar ve şiirler ile kalabalığı coşturdukları mitingde, ilk konuşmayı Saadet Partisi İl Başkanı Selman Esmerer yaptı.

Selman Esmerer: Arakan’da insanlık dramı yaşanıyor

SP İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, konuşmasına tüm İslam dünyasının ölümle karşı karşıya olduğunu belirterek başladı. Esmerer, şunları söyledi: “Bugün burada Osmanlıların torunları olarak toplandık. Arakan’da bir insanlık dramı yalanıyor; insanlar diri diri toprağa gömülüyor. İnsanlar diri diri yakılıyor, köyleri basılıyor. Sırplar, Bosna Hersek’te Budistler gibi Müslümanları katletmeye başladıklarında bütün dünya seyretti ancak Milli Görüş seyretmedi. Eylem yaptı,  harekete geçti. Bosna Hersek Müslümanlarının yanında oldu ve Allah’ın izniyle Bosna kurtuldu. Biz bunu hep yapıyoruz; Ruslar Afganistan’ı işgal ettiğinde de Afganların yanında olduk ve Rusları Afganistan’dan çıkarttık. Gün Arakan günüdür; Arakanlı müslümanların yanında olma günüdür.”

Esmerer’in konuşması sık sık vatandaşların tekbirleri ile kesildi.

Domuzdan post olmaz!

Konuşmasının devamında, “insan hakları sadece batılılara mı var, müslümanlara bu hak yok mu?” diye soran Esmerer,  Müslüman ülke liderlerine de şu sözler ile seslendi:  “Özünüze dönün, domuzdan post, gâvurdan dost olmaz!”

Onların gözleri sadece petrolü görür

Sorunların çözümünün İslam Birliği ve D-8’de olduğunu ifade eden İstanbul İl Başkanı, “ bu siyonizmin, bu emperyalizmin sadece çıkarları vardır. Onların gözleri sadece petrolleri görür. Kıymetli madenleri görür. Bunların bütün hedefi dünyayı sömürmektir. Öyle bir dünya kurmuşlar ki, batılılar bugün obezite hastalığına yakalanmışlar, zayıflanmak için milyon dolarları zayıflama ilaçlarına yatırıyorlar. Ama dünyanın diğer kısmında, başta Afrika kıtası olmak üzere insanlar acından ölüyor. İşte batı zihniyeti, haçlı zihniyeti bu” dedi.

İstanbul Barosu’na da seslendi

İl Başkanı Selman Esmerer, zulümlere lânet amacını taşıyan Kadıköy mitinginin ismine atıfta bulunarak, konuyu iç politikaya bağladı. Esmerer,  “içteki zulümlere de hayır diyoruz!” dedi ve İstanbul Barosu’na şu sözler ile seslendi: “İstanbul Barosu; bu başörtü zulmüne derhal son ver!”

Esmerer’in bu sözü üzerine miting meydanında toplanan halktan,                “ başörtüye uzanan eller kırılsın” sloganları yükseldi.

Başbakan’a da çağrıda bulundu

Selman Esmerer, konuşmasının devamında Başbakan’a, hükümete ve siyasi partilere de seslenerek, hazırlanmakta olan yeni anayasada “kamusal alan” ya da “kamusal olmayan alan” şeklinde tanımamlalar istemediklerini de kaydederek, “ başörtüye her alanda özgürlük istiyoruz” dedi.

Nurul İslam: Yalvarıyorum, bizi kurtarın

Esmerer’in ardından söz alan Arakan Diaspora’sı lideri Nurul İslam, bir tercüman eşliğinde Kadıköy’de bulunan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Arakan’da yaşanan olayların tarihi ve son durum ile ilgili güncel bilgiler aktardı. 

Konuşmasında, dünyanın Burma hükümetinin zulümlerine ses çıkarmadığını belirten Nurul İslam, İngiltere’nin henüz geçtiğimiz günlerde Burma’nın merkezinde bir ticaret merkezi açtığını ifade etti;  Amerika’nın ise uyguladığı ekonomik yaptırımları kaldırdığını kaydetti.   

İnsanlar açlıktan muz kabukları yiyor

Arakan’da insanların açlıktan muz ağacının kabuklarını ve yapraklarını yedikleri bilgisini de veren Diaspora lideri, tıbbi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, insanların salgın hastalıklar nedeniyle öldüğünü belirtti. Diaspora lideri İslam, Türkiye’ye şu sözler ile seslendi: “Kurtarın bizi. Kadınlarımızın onurunu kurtarın. Size yalvarıyorum.”

Mustafa Kamalak: Dünya zalimleri bu meydandan ürkecektir

Nurul İslam’ın ardından kürsüye davet edilen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise, konuşmasına, “ acılar ne yazık ki birbirini takip ediyor. İslam Birliği’ni kurmadığımız müddetçe bu ısdıraplar, bu kıyımlar devam edecektir” şeklinde başladı.

Hakkari’de şehit düşen 8 asker için Türk milletine başsağlığı dileyen SP Genel Başkanı, meydanda toplanan kalabalığa şu şekilde seslendi: “ Bu duruşunuz zalimlere korku salacak, mazlumlara ise ümit verecektir. Dünya zalimleri bu meydandan ders alacak, ürperecektir.”

Kadıköy Meydanı, bugün Tahrir Meydanı olmuştur…

“Sizin bu onurlu duruşunuzdan aldığım cesaretle sesleniyor ve diyorum ki, Kadıköy meydanı bugün Tahrir Meydanı olmuştur. Arada tek bir fark vardır. Tahrir Meydanı Mısır’ın zalimini devirmişti. Kadıköy Meydanı ise bütün zalimlerin devrilişinin müjdecisi olacaktır inşallah!  Çünkü Allah’ın vaadi açıktır: ‘De ki, ey kâfirler, (ey zalimler!), yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.’

İslam coğrafyansın haritasının emperyalizm tarafından masa başında adeta cetvelle çizildiğini belirten Kamalak, “ bu oyunu bozmamız gerekiyor” dedi. Dünya üzerindeki İslam devletlerine ait orduların tek başlarına dışarıdan gelecek tehlikeleri bertaraf edecek güçleri olmadığını kaydeden SP Genel Başkanı, “bu ülkeler ne yazık ki kardeş ülkelere karşı beslenmektedir. Tıpkı, İran’ın Irak üzerine saldırması gibi” yorumunda bulundu.

İşte, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın konuşmasından bazı alıntılar:

“Arakan’da insanlık tarihinde az rastlanır bir zulüm yaşanmaktadır. Bütün dünyanın gözü önünde Arakanlı Müslümanlara katliam uygulanmaktadır. Onbinlerce Arakanlı kardeşimiz yerlerinden yurtlarından edilmiştir. Çok zor şartlarda hayat mücadelesi veriyorlar. Bülbül yuvasını baykuşlar talan etmiştir.

Evleri yok, kimlikleri yoktur. Kendi ülkelerinde vatandaş sayılmıyorlar. Köyleri boşaltılmış, yerlerine budistler yerleştiriliyor. Malları, hayvanları talan ediliyor.

En iyi Müslüman, ölü müslümandır!

… Şimdi huzurlarınızda soruyorum:

Ey, insan hakları örgütleri neredesiniz?

Neredesiniz, demokrasiden, özgürlükten dem vuranlar?

Neredesiniz liberalleri, kapitalistler, hümanistler?

Fok balıkları için ayağa kalkan insanlık

Neden hiç sesiniz çıkmıyor?

Arakanlı müslümanların sizin için hiçbir kıymeti yok mudur?

Neredesin Libya’da, Afganistan’da aslan kesilen NATO?

Neredesin Birleşmiş Milletler?

Neredesin sözde medeni dünya?

Neredesin ey insancıl batı?

Biliyoruz, biliyoruz; size göre en iyi Müslüman, ölü müslümandır.

Ey gaflet içinde yatanlar!

Bağdat’ta, Basra’da, Halep’te, Musul’da, Kabil’e, Arakan’da öldürülen çocuklar bizim çocuklarımızdır. Tecavüze uğrayan masum kızlar bizim bacılarımız, bizim evlatlarımız, bizim kardeşlerimizdir.

Elbette İngiltere, ABD sessiz kalacak, BM göz yumacak, NATO teşvik edecektir.

Peki soruyorum: Ey İslam Birliği Teşkilatı,

Petrol şeyhleri, para babaları..

İslam ülkelerinin yöneticileri…

Ey gaflet içinde yatan Müslümanlar!

Ya siz neredesiniz?

Değerli kardeşlerim!

Bu dram, sessiz sedasız nutuklarla geçiştirilemez. Çünkü sessiz kalınan her gün, zalimleri daha fazla cesaretlendirmekte, dolaysıyla vahşetlerini daha da arttırmaktadır.

Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu vahşet, batılı kurumların maskelerini bir kez daha düşürmüş, iki yüzlülüklerini bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Gün, Arakanlılar’ın yanında olma günüdür.

Bütün zalimlere haddini bildirme günüdür.

Unutmayın ki, bütün müminler ancak kardeştir.

İslam Barış Gücü kuralım

Kardeşlerim, bir araya gelelim. İslam Barış Zinciri’ni oluşturalım. Güçlerimizi birleştirelim, bir İslam barış Gücü kuralım.

Rabbimiz birdir. Kitabımız bir. Peygamberimiz birdir. Kıblemiz bir.

Birlik olmak için daha neye ihtiyacımız var?

Bu yüzden Türkiye, Batı’ya uydu değil, mazlum İslam coğrafyasına öncü olmalıdır. Milli Görüş’ün D-8 oluşumunda ortaya koyduğu gibi, şahsiyetli bir dış politika uygulamalıdır. Mazlumlar Türkiye’den bunu bekliyor, bunu istiyor.

İktidarın Ortadoğu politikası yanlış

Bu bağlamda mevcut iktidarın Ortadoğu politikasını yanlış buluyoruz. Mesela Irak politikasını yanlış buluyoruz. Libya politikasını yanlış buluyoruz. Suriye politikasını yanlış buluyoruz. Malatya’mıza füze kalkanı yerleştirilmesini yanlış buluyoruz…”

Mitingte atılan sloganlardan bazıları:

Mitingte şu sloganlar atıldı: İşte kıyama kalkan ümmet, işte İstanbul. Yaşasın Müslüman kardeş Arakan. Mücahid Erbakan, Kamalak Başbakan. Arakan yanıyor, hocasını arıyor. Arakan yanıyor Saadet’i bekliyor. Allah’ın gazâbı zalimleri kovacak. Yaşasın Müslüman kardeş Suriye; yaşasın Müslüman kardeş Irak. Yaşasın Müslüman Doğu Türkistan. Başbakan uyuma, Arakan’a sahip çık. Kahrolsun ABD, işbirlikçi AKP. PKK kahrolsun. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. İşte ordu, işte komutan. Saadet gelecek, zulüm bitecek. Müslüman uyuma, Arakan’a sahip çık. Başörtüye uzanan eller kırılsın.

Mitingte kullanılan dövizler üzerinde neler yazılıydı?

Kadıköy’de düzenlenen Tüm Zalimlere Lânet Mitingi’nde kullanılan dövizlerden bazılarının üzerinde şu ifadelere yer verildiği görüldü: Arakan’da 3 haftadır zulüm yok, Ahmet Davutoğlu, 3 hafta önce ne yaptın? Zalimler dişlerini gösterdi, İslam âlemi gözlerini kapadı. Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır. Arakan, Patani, Mora, Filistin. Daha pek çok yerde kangrenleşmiş acılarımız var. İslam Birliği şart. Çarşı da burada. Çarşı zalimlere karşı. Çocukları büyüten beşik eyvah yine delik deşik. Ne yuva kaldı ne eşik. Hani müminler kardeşti? D-8’ler kurulacak, zalimler yok olacak. Budizm, eşittir vahşet. Kurşun orucu bozmaz şehidim, sen bugün Allah katında iftara davetlisin.

Mitingte göze çarpan ilginç bir döviz

Bu arada mitingte kullanılan dövizlerden birinin üzerinde “ Budizm ahlak dinidir” ifadesinin yazıldığı; altındaki satırda ise Fethullah Gülen’in isminin üzerinin çizildiği görüldü.

Haber: Arzu Başlantı

SP, Kadıköy mitinginde, tüm zalimlere lânet etti
Bizi Takip Edin