Spor deyince Türkiye’de akıllara Beykoz gelecek

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Spor Kulüpleri Buluşması”, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleşti.

Spor deyince Türkiye’de akıllara Beykoz gelecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, “Spor Kulüpleri Buluşması” kapsamında ilçede faaliyet gösteren spor kulüp başkanları ve sporcularla bir araya geldi. Programa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, , Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu katıldı.

BAKANLIKTAN KULÜPLERE NAKDİ YARDIM

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, herkesi tek tek selamlayarak, sohbet etti. Bakan Bak, belediyenin malzeme ve tesis yardımı yaptığını söyleyerek bakanlık olarak tüm amatör spor kulüplere nakdi yardım verileceğini müjdeledi.

“TÜRK SPORUNUN GERÇEK KAHRAMANLARISINIZ”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, “Sizler Beykoz’da spora hizmet eden kahramanlarımız. Amatör spor kulüplerinde yetişmiş bir isim olan Bakanımız bugün bizlerle. Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanı olduğu günden bugüne Türk sporunun gerçek kahramanları olan siz değerli amatör spor kulüplerimizin her daim destekçisi olduk ve olmaya devam ediyoruz. AK Parti parti olarak sporcularımız için gençlerimiz için hizmet etmeye devam ettik ve devam edeceğiz. Bu noktada azimli ve kararlıyız. Çocuklarımızı, gençlerimizi spor tesislerine getirerek onların spora kazandırılması için gayret gösteren kıymetli kulüplerimize ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“MADDİ MANEVİ HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir, “Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın, 5 yılda amatör spor kulüplerimize yapmış olduğu maddi, manevi ve diğer hizmetleri adına teşekkür ediyorum.” dedi ve Beykozlu olan ve amatör sporun içinden gelmiş birinin Gençlik ve Spor Bakanı olmasından dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

“SPOR DEYİNCE TÜRKİYE’DE AKILLARA BEYKOZ GELECEK”

Spor deyince Türkiye’de akıllarına Beykoz’un geleceğini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Murat Aydın, “Biz belediye olarak spora şu gözle bakıyoruz. Spor, sağlıktır, özgüvendir, sosyalleşmedir, gelecektir, mutluluktur. Kim hangi branşta spor yapmak istiyorsa ona ücretsiz olarak eğitim vermenin alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz. Futbol yönüyle Beykoz’umuzdaki 21 aktif kulüp bizim çok büyük yükümüzü üzerimizden alıyor. Tesis, malzeme ve diğer konularda kulüplerimize yardımcı oluyoruz. Ama kulüplerimiz toplumun sağlığı için, gençlerin geleceği için ve sosyalleşme için son derece anlamlı bir hizmet veriyor. Biz de diğer branşlarda toplumun her kesimine spor yapması için imkân sunuyoruz.” dedi.

BEYKOZ’A BUZ SALONU VE KAPALI SPOR SALONU

Başkan Aydın, Türkiye’nin en büyük spor ormanı Beykoz Spor Ormanı’nda bahsederek Türkiye’nin en hızlı yapılan Kapalı Spor Salonu’nun da Mart ayında açılacağını müjdeledi. Aydın, Beykoz Spor Ormanı’nda ve pek çok ilçeye hizmet verecek bir Buz Salonu’nun yapılacağını da söyleyerek Bakan Osman Aşkın Bak’a teşekkürlerini iletti.

“BEYKOZ, SPORUN MİHENK TAŞLARINDAN BİR İLÇE”

Beykoz’un bir evladı olarak her saatte her noktada ilçeye hizmet edeceğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Beykoz gerçekten çok güzel, sporla anılan ve sporun mihenk taşlarından olan bir ilçe. Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Çok güzel projeleri var. Yaptı ve yapmaya devam ediyor. Baktığımız zaman da hentbolda başarılı bir takım var. Beykoz spor ilçesi olma yolunda hızla devam ediyor.” dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak, su sporları konusunda da Beykoz’un güzel sonuçlar elde edeceğini söyleyerek Riva´daki TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesi´ne ve Poyrazköy’e bir futbol sahası yapılacağını müjdeledi.

Daha sonra, şampiyonluğunu ilan eden Kavacık Spor Kulübü ve Çavuşbaşı Spor Kulübü yöneticileri ve sporcuları tebrik edildi.

Konuşmaların ardından, Kavacık Spor Kulübü Başkanı Enes Kararmaz ve Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Çoşkun Okur, Bakan Osman Aşkın Bak’a forma hediye etti.

Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Spor deyince Türkiye’de akıllara Beykoz gelecek
Bizi Takip Edin