'Sporla Sağlıklı Nesillere' eğitimleri başladı

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK) tarafından ‘Sporla Sağlıklı Nesillere' konulu eğitim semineri düzenlendi.

Beykoz amatör futbol kulüplerinin yönetici ve genç sporcularının katılımıyla ‘Sporla Sağlıklı Nesillere' konulu eğitim seminerinin ilk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK) tarafından ‘Sporla Sağlıklı Nesillere’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

Beykoz amatör futbol kulüplerinin yönetici ve genç sporcularının katılımıyla ‘Sporla Sağlıklı Nesillere’ konulu eğitim seminerinin ilki Beykoz Ahmet Mithat Efendi tiyatro salonunda gerçekleştirildi.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı ve İASKF Genel Sekreter Yardımcısı Asım Özdemir’in ev sahipliği yapılan seminere Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İASKF Başkanı Ali Düşmez, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Saadet Partisi İlçe Başkanı Burhan Öz ile Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker ve amatör spor kulüp başkan, yönetici ve sporcuları katıldı.

Programda ayrıca U15 kategorisinde şampiyon olan Paşabahçe Spor Kulübü ve Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü genç sporcularına ve antrenörlerine şampiyonluk kupaları sahnede tebrik edilerek, basın mensuplarının önünde verildi. Ayrıca tüm sporcularımızın başarılı bir sezon geçirmeleri konusunda motive edici konuşmalar yapıldı.  TFF İl Başkanı Yemen Ekşioğlu da şampiyon takımları tebrik etti ve kürsüde sporculara renkli bir söyleşide bulundu.

Seminer başında, Ferhat Özen ‘ Okuma Alışkanlığı’ konusunda, genç sporcuların daha fazla kitap okuyarak, kariyerleri açısından akademik ve sportif anlamda, hatta kültürel olarak geliştirmelerinin öneminden bahsetti. Hazırladığı renkli görsellerle sporculara dünden bugüne, teknolojik gelişmeleri anlatırken, bilgisayar ve akıllı cep telefonlarla fazla vakit geçirmenin zihni körelttiğini ve olumsuz yönde bağımlılık yarattığını açıkladı. Ancak daha fazla kitap okuyarak, bilgilenmelerinin:  sosyalleşmeleri, vizyonlarının gelişmesi yönünde daha etkiliği olacağını vurguladı.

 Medıstate Kavacık Hastanesi’nin, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İlker Garipoğlu ‘Sporcu Sakatlıkları ve Tedavi Yöntemleri’ konusunda sporcularımıza eğitim verdi. Sakatlık yaşandığı andaki acil yapılması gereken hususları anlattı. Yanlış uygulamaların, sporcuların kariyerindeki olumsuz yönlerine dikkat çekti.

 ‘Sporcu Beslenmesi Nasıl Olmalı’ konusunda; Medistate Kavacık Hastanesi’nin Uzman Diyetisyeni Dr. Gözde Şahin özellikle idman öncesi ve maç sonrası yenilmesi gereken besinleri anlattı. Sporcuların kariyerlerinde, performanslarını arttırarak, daha sağlıklı ve güçlü bedenle devam etmelerini sağlayacak önemli etkenleri açıkladı.

Seminer sonrası, katılan davetlilere ikramda bulunarak,  sponsor firmalarımızın stantlarında fotoğraflar çekildi ve hediyeleri dağıtıldı.

'Sporla Sağlıklı Nesillere' eğitimleri başladı
Bizi Takip Edin