STK’lar Beykoz’un sorunları için tek ses oldu

Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri, ilçenin sorunlarını siyasi partililere aktararak çözüm talebinde bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri, ilçenin sorunlarını siyasi partililere aktararak çözüm talebinde bulundu. 

Beykoz’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri ilçenin, imar, hastane, yurt ve ulaşım gibi sorunlarına çözüm bulunması için harekete geçti.

Beykoz Muhtarlar Derneği, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ), Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) ve Beykoz Dernekler Birliği temsilcileri, siyasi partileri ziyaret ederek ilçenin sorunları aktardı, çözüm talebinde bulundu.

STK temsilcileri bu kapsamda, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki ve parti yöneticileri ile bir araya geldi.

45 MAHALLEDE İMAR TALEBİ

Heyet, ilçenin kangren olmuş imar sorunun giderilmesini ve 45 mahallede imar çalışmasının bir an önce bitmesini talep etti. Ayrıca, davaları süren mahallelerde mahkemelerin bir an önce sonuçlanıp vatandaşa tapularının verilmesi ve depreme karşı riskli olan yapılara tadilat ruhsatının verilmesini istedi.

ARAŞTIRMA HASTANESİ TALEBİ 

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda STK temsilcileri, ilçedeki mevcut hastanenin yetersiz kalmasından dolayı vatandaşların mağdur olduğunu belirterek Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmasını istedi.

YURT SORUNU

Heyet, ilçede hizmet veren 3 tane üniversitedeki mevcut 55 bin öğrenci için bir devlet yurdunun bulunmamasına değindi.

Hem yurtların yetersiz olmasını hem de bu sebepten dolayı kiraların çok artığını ileterek öğrencilerin barına ihtiyacının giderilmesi için çözüm önerilerinde bulunuldu. Beykoz’da kiraların artması nedeniyle ilçe sakinlerinin göç etmek zorunda kaldığı da iletildi.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ TALEBİ

Marmara Üniversitesi’nin kullanımında olan Anadolu Hisarı’ndaki kampüs alanının Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilmesi konusu da gündeme geldi.

STK temsilcileri, ilçede hizmet veren Marmara Üniversitesi’nin Spor Üniversitesi olarak Beykoz’da devam etmesini istedi.

ULAŞIM SORUNU

Heyet, ulaşım sorununun çözülmesini ve Ümraniye Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki metronun Rüzgarlıbahçe girişine uzatılması istedi.

STK’lar Beykoz’un sorunları için tek ses oldu
Bizi Takip Edin