Su Sporları Festivali Beykoz’a damga vurdu!

Beykoz Belediyesi tarafından 4-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenen “Su Sporları Festivali” etkinlikleri tamamlandı. İki süren etkinlikler akşam Sinan Akçıl konseri ile zirveye taşındı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından 4-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenen “Su Sporları Festivali” etkinlikleri tamamlandı. İki süren etkinlikler akşam Sinan Akçıl konseri ile zirveye taşındı.

İstanbul’un en uzun sahil şeridine sahip ilçelerinden Beykoz’da kanodan yağlı direğe, yüzmeden minder dövüşüne kadar halka açık ödüllü, ülkenin dört bir yanından gelen sporcular ile renkli yarışmaların yer aldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” eğlenceli görüntülere sahne oldu. İki gün boyunca süren etkinlerde yarışmalar, ödül töreni ve finalinde Sinan Akçıl konser ile Beykozlular keyifli bir hafta sonu günü geçirme fırsatı buldu.

Spor, deniz ve eğlencenin buluştuğu festivalin ilk gününde halka açık kano, yüzme, yağlı direk ve minder dövüşü yarışları ile jetcar ve heyecanlı flyboard gösterileri yapıldı. Festivale bölge sakinleri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte yarışmacıların jet ski korkuları olup olmadığı, jet skilere binmeden önce ve indikten sonra nabız ölçümlerinin karşılaştırılması yapılarak öğrenildi. Daha sonra yağlı direk yarışmasına geçildi. Yarışmacılar 5 metre uzunluğunda yağlı direğin üzerinden koşarak bayrağı kapmaya çalıştı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam etkinlikleri gün boyu takip etti.

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşen festival de boğulmalara ve yaşanacak olaylara anında müdahale etmek amacıyla sağlık ekipleri yarışma alanında nöbet tuttu.

FLYBOARD GÖSTERİSİ NEFESLERİ KESTİ 

Beykoz Su Sporları Festivali kapsamında Beykoz’da bulunan Türkiye Şampiyonu Uğur Piro, flyboard gösteri ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Birbirinden zor figürler sergileyen, zaman zaman yürekleri ağızlara getiren şovuyla, izleyicilerine unutulmaz bir gün yaşatan milli sporcu, havada açtığı Türk bayrağı ile coşkuyu daha da arttırdı.

Farklı yaş gruplarının katıldığı ve kıyasıya mücadele edilen yarışmalar izleyicilerden büyük alkış topladı.

Festivalin ikinci gününde, jetski, jetcar  ve flyboard gösterileri gerçekleştirildi. Festival kapsamında hem küçük hem de yetişkinler suyun üstünde jetcar ile gezme fırsatı yakaladı.

Su Sporları Festivali finalinde gerçekleştirilen ışıklı flyboard gösterisi izleyenlerin adeta nefeslerini kesti.

SU SPORLARI FESTİVALİ’NİN KAZANANLARI BELLİ OLDU

“Beykoz Su Sporları Festivali” kapsamında düzenlenen gösterilen ardından yarışmalarda dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. İki gün süren yarışmalarda farklı yaş kategorilerinde yarışmacılar yarıştı.

Dereceye girenler kupa ve hediye çeklerini Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ersen Sancar’ın elinden aldılar.

Jetski yarışmalarında; 179 kategorisinin birincisi Jetski Türkiye Kurucusu Serdar Ata, 180 Pro kategorisinde Umut Çelikkol birincilik kazandı.

Türkiye’nin en hızlı jetlerinin olduğu kategoride (Open Pro) Kaan Şanver, Drag kategorisinde ise Kadir Soylu birincilik kazandı. 3 tur yarım parkur’da Yavuz İpçi, gençler kategorisinde Alper Davut birinci oldu.

Kano yarışmasında, kadınlar kategorisininin birincisi Gülsemin Özyurt, erkekler kategorisinin birincisi ise Enes Aydın oldu.

Kadınlar yüzme yarışmasında ise birinciliği Zeliha Batay kazandı. Yağlı Direk Yarışında da Mehmet Akif Bozbay birinci oldu.  Yüzme Erkekler yarışmasının 45 yaş üstü kategorisinin birincisi Yalçın Emiroğlu, 45 yaş altı kategorisinin birincisi ise Ahmet Fatih Yıldız oldu. 

Su Sporları Festivali kapsamında Riva Merkez Plajı’nda gerçekleştirilen Yetişkin Plaj Voleybolunda birinci Deregücü Takımı oldu. U12 yaş grubu Plaj Futbolunda ise Çubuklu Spor Kulübü birinci oldu.

SİNAN AKÇIL SAHNE ALDI

Akşam saatlerinde Beykoz Sahil Alanı günün merakla beklenen konserine ev sahipliği yaptı. 

Su Sporları Festivali finali kapsamında sahne alan Sinan Akçıl’ı dinlemeye gelen vatandaşlar alanı doldurdu.

BAŞKAN MURAT AYDIN: “SENEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Konserde sahneye çıkan Belediye Başkanı Murat Aydın, Sinan Akçıl’a çiçek takdim etti. Akçıl’a teşekkür eden Murat Aydın, Beykoz Sahil Alanı’nı dolduran kalabalığa şöyle seslendi:

“Sevgili gençler merhabalar, inanılmaz güzel gözüküyorsunuz iyi ki varsınız, ben sizleri saygıyla muhabbetle selamlıyorum, Sinan Bey’e ve sazdaki arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Ben bu çiçeği sizler adına vereceğim ama öncelikle sizlere bir teşekkürüm var. Beykoz’da bana ve mesai arkadaşlarıma bu güzel organizasyonları yapma yetkisini verdiğiniz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Yine bu anlamda akşamda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Sevgili gençler gözlerinizden, büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Güzel bir etkinlik oldu, seneye inşallah devam edeceğiz.”

Su Sporları Festivali Beykoz’a damga vurdu!
Bizi Takip Edin