Tanju Çolak, Kanlıca'da spor tesisi mi kuracak?

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer bugün köşesinde Beykoz Kanlıca Mahallesi Tekke mevkisindeki sahanın durumunu kaleme aldı.

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer bugün köşesinde Beykoz Kanlıca Mahallesi Tekke mevkisindeki sahanın…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer bugün köşesinde Beykoz Kanlıca Mahallesi Tekke mevkisindeki sahanın durumunu kaleme aldı.

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer bugün köşesinde Beykoz Kanlıca Mahallesi Tekke mevkisindeki sahanın durumunu kaleme aldı. ‘Bakandan Çolak’a ‘Kanlıca’ tahsisi’ başlıklı yazısın detayları şöyle;

Bakandan Çolak’a ‘Kanlıca’ tahsisi

KANLICALILAR yazmış, ‘Size kötü bir haber vereceğiz‘ diye. Çok üzgünler. Diyorlar ki:

“Kanlıca Gençlik Kulübü 1956’da kurulmuş, Erol Simavi zamanında büyük yol almış bir kulüp. Daha sonra bu kulüp biraz ‘gerileme devri’ geçirmiş ama sıkıntılarını geride bırakmış bugün. Amatörlerde süper lige kadar çıkan Kanlıca Gençlik Kulübü, Kanlıca Tekke mevkisindeki sahanın stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurmuş. Bakanlık ilk önce bu konuda olumlu yaklaşmış, sonra ise Samsunlu olan Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kendi hemşerisi Tanju Çolak’a sahayı tahsis etme kararı aldı.

Kanlıca ve Boğaziçi ile hiç ilgisi olmayan Tanju Çolak, burada bir spor tesisi kurma projesi olduğu öne sürülüyor. Boğaziçi’nin Anadolu yakası ayaklanmış durumda… 

Spor Bakanlığı’nın bunu en kısa zamanda düzeltmesi gerekmiyor mu? Beykoz ilçesi ve Kanlıca Mahallesi gençliğine yazık… 

Onların kullanımına niye açılmıyor? 

Bölgede bulunan futbol kulüpleri bugün-yarın aynı şeyin başlarına gelebileceğinden endişe ediyor. Kamuya mal olmuş ve 60. yılını doldurmuş Kanlıca Kulübü’nün futbol sahasının Bakan’ın kendi hemşerisi Tanju Çolak’ın kullanımına verilmesini halk anlamıyor. Bütün beklenti, TFF’nin, Spor Bakanlığı’nın olaya müdahale ederek bu kararı düzeltmesi yönünde. Çolak AKP’ye yakını olabilir ama kazancından önce o gençleri düşünmelidir.

Biz de ‘yeşil sahaları’ seviyoruz.

‘Komşu ilçemizde (Üsküdar’da) oturan Cumhurbaşkanımızın konudan haberi var mı acaba’ diye sormak istiyoruz.”

Tanju Çolak, Kanlıca'da spor tesisi mi kuracak?
Bizi Takip Edin