Tarihi Beykoz Çayırı 7/24 kameralarla izlenecek

Beykoz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan son toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katıldığı toplantı da Tarihi Beykoz Çayırı gündemdeydi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan son toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katıldığı toplantı da Tarihi Beykoz Çayırı gündemdeydi. 

Beykoz Belediye Meclisi 2021 Ekim ayı olağan son toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf başkanlığında yapıldı. Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da katıldığı meclis toplantısında, 710 milyon TL olarak belirlenen 2022 Mali Yılı Bütçesi ile 2022 Yılı İdare Performans Programı oy çokluğuyla kabul edildi.

Belediye Başkanı Murat Aydın, haftalardır kamuoyunu meşgul eden Tarihi Beykoz Çayırı hakkında konuştu. Aydın, çayırın etrafında 4 bin 904.3 m2’lik kaçak binaların olduğunu belirtti.

“ÇAYIRIN KONFORU VE YEŞİL ALAN MİKTARI ARTSIN”

Başkan Murat Aydın, “Biz burada ne yapmak istiyoruz? 4 mahallemiz var. Yalıköy, Çamlıbahçe, Ortaçeşme ve Tokatköy Mahallesi. Burada yaşayan, 7’den 70’e herkes spor yapabilsin, yürüyüş yapabilsin, çayını içebilsin, kitabını okuyabilsin, oraları rahatlıkla dolaşabilsin. Buranın konforu ve yeşil miktarı artsın. 4 bin 904.3 m2’lik alanlar azaltılarak ıslah edilsin. Camisi var çürük, etrafındaki kütüphane, sosyal donatı alanları yeniden ele alınsın, bunu istiyoruz.” dedi.

“ÇAYIRA KİMSEYİ DOKUNDURTMAYIZ”

Çayır ile ilgili konuların Beykoz Belediye Meclisi’nin mart ayı oturumlarında anlatıldığını söyleyen Murat Aydın, “İBB iktidarı karşı durdu, tamam olabilir. Arkasından “Çayırıma dokunma” diye kıyamet kopuyor. Kim diyor? CHP Genel Başkan Yardımcısı. Ben de “Çayırıma dokunma” diyorum, zaten dokundurtmak istemiyorum. Canımız pahasına çayıra dokundurtmayız. Canımızı koyarız ortaya, çayıra kimseyi dokundurtmayız, bu kadar açık ve net.” diyerek tepkisini gösterdi.

Çayırın altına otopark yapılacak söylemlerini yalanlayan Murat Aydın, çayıra aracıyla gelenler için bir otopark tahsis edileceğini fakat çayırı kapsayan kısıma değil, başka bir bölgeye alanlar yapılacağını belirtti.

ÇAYIRIN ETRAFINDAKİ TESİSLER KULLANIMA AÇILACAK

Çayırın etrafındaki, gençlerin kullandığı soyunma odası ve duş alma yerinin şuan baraka gibi olduğunu söyleyen Murat Aydın, “Gençlerin spor yapmasını istemiyor musunuz? Oradaki tesislerin gençler tarafından kullanılmasını arzu ediyoruz. Hanımefendilerin sabah sporunun ardından çay içecekleri yer olmasın mı? Bunların yenisi, daha düzgün bir şekilde 2-3 m2’yi geçmeyecek şekilde yapılmasın mı? Yapılması lazım.” dedi.

“NE İÇİN MANİPÜLASYON YAPILIYOR?”

CHP meclis üyelerine, İBB’de bu konuya sahip çıkmaları gerektiği vurgusunu yapan Murat Aydın, “Ben zaman zaman düşüyorum, İBB’deki iktidar Türkiye’de iktidar olsa bize nefes aldırmaz. Ne istiyoruz çayırdan? Ne için manipülasyon yapılıyor? Her şey aziz milletimizin ve sevgili Beykozluların gözleri önünde cereyan edecek.” dedi.

“YA BERABER KOL KOLA YAPACAĞIZ…”

Murat Aydın, Beykoz Çayırını her açıdan gören 24 saat yayın yapacak kameralar koyulacağını belirterek, “Tüm Türkiye orada kim ne adım atıyor görecek. Neye karşı çıktığımızı ve ne yapmak istediğimizi anlatacağız. Ya bizimle beraber olacaksınız ya rağmen yapacağız. Ya beraber kol kola yapacağız ve alkışı teşekkürü birlikte alacağız.” ifadelerini kullandı.

“ATTIĞIMIZ HER ADIMI TÜRKİYE GÖRECEK”

Aydın, Tarihi Beykoz Çayırı’nın etrafındaki harabe yerleri göstererek buralardan rahatsız olduğunu ve yeşil alan yapılmasını arzu ettiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Gençlerin spor yapmasını, insanların yeşillikler arasında dolaşmasını istiyoruz. Buna karşıysanız rağmen yapacağız. Attığımız her adımı Beykozluda, Türkiye’de, halkta görecek. Yeşili burada arttırmak adına sizin öneriniz varsa biz projeyi kenara çekelim sizin önerinizi yapalım. Beykoz’a yapılacak olan bütün hizmetlerde ben İBB’nin ve sayın başkanın emrindeyim. Beykoz’un sorunlarını çözecek, yaşam kalitesini arttıracak, Beykoz’u zenginleştirecek konularla ilgili İBB’nin atacağı bütün adımlar için emrindeyiz.” diye konuştu.

Tarihi Beykoz Çayırı 7/24 kameralarla izlenecek
Bizi Takip Edin