Tarihi Beykoz Çayırı'nda 'Tarihi İftar'

SİYAD Genel Merkezi ve Beykoz Şubesi'nin tarihi Beykoz Çayırı'nda organize ettiği iftar programında yaklaşık 4 bin kişi bir araya geldi.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Merkezi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİYAD Genel Merkezi ve Beykoz Şubesi’nin tarihi Beykoz Çayırı’nda organize ettiği iftar programında yaklaşık 4 bin kişi bir araya geldi.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Merkezi ve Beykoz Şubesi’nin tarihi Beykoz Çayırı’nda birlikte organize ettiği “Büyük İftar Buluşması”na katılım oldukça yoğundu. Aralarında siyasilerinde olduğu yaklaşık 4 bin kişi Beykoz Çayırı’na kurulan iftar sofrasında bir araya geldi.

SİYAD Genel Başkan Sebahattin Sungur ve Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Eski Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Sadık Akpınarlı, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Çankırı Dernek Başkanı Samet Çolak ve CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Şaban Tören katılırken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Hızır Yılmaz iftardan önce alana gelerek Genel Başkan Sebahattin Sungur ve Şube Başkanı Adnan Çeliker’e tebriklerini iletti. Başkan Çelikbilek ve Hızır Yılmaz başka program sebebiyle iftar alanından erken ayrıldı.

İftar öncesi katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti verilirken, Genel Başkan Sebahattin Sungur ve Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker tüm masaları gezerek gelen konuklara tek tek hoş geldiniz dedi.

Beykoz Çayırı’ üzerine kurulan masa ve hasırlarla oluşturulan yer sofralarında vatandaş Mercimek çorbası, pilav, et sote, tatlı ve içeceklerden oluşan menü orucunu açmanın ve iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Yapılan iftarın ardından AK Parti 23. Dönem milletvekili ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdurrahman Dodurgalı tarafından dua edildi.

Dua sonrası kısa birer konuşma yapan SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur ve SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker katılan herkese teşekkür ederek yaşanan bazı aksaklıklar için de katılımcılardan özür dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından gelen konuklara İBB sanatçısı Osman Erdoğan ve  semazen grubu tarafından güzel bir akşam yaşatıldı.

İftar programı sonrasında Beykoz Güncel’e konuşan Genel Başkan Sebahhattin Sungur ‘ Amacımız iftar etmek olduğu kadar dostlarımızı sevdiklerimizi bir araya getirmekti. Bu organizasyon için Beykoz çayırının tarihi bir mekan olması sebebiyle uygun gördük ve burayı  merkez oluşturmak istedik. Beklediğimizin üzerinde bir katılım oldu . Ben şahsım adına aksaklıklar için özür diliyorum. Bu kadar kişinin Sinoplular Derneği organizasyonu ile toplanması onur verici bir olay. Sizin aracılığınız ile çalışmalarından dolayı SİYAD Beykoz’un gençlerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum.‘ dedi.

Genel Başkan Sungur’un ardından Beykoz Güncel’e görüşlerini bildiren Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker’de  ‘ Burada çok güzel bir tablo var. Beklediğimizin üzerinde bir kalabalık oldu. Tek üzüntümüz gelen konuklara güzel hizmet edemeyişimiz. Çok değişik bölgelerden, farklı düşüncede birçok kişiyi burada topladığımız için mutluyuz. Bu iftarı yapmak bizim için ayrı bir gurur.’ dedi.

Tarihi Beykoz Çayırı'nda 'Tarihi İftar'
Bizi Takip Edin