Tarihi Beykoz Stadı'nda yıkım başladı

Tarihi Beykoz Stadı'nı yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Beykoz Belediyesi'ne ait ekipler tarafından Tarihi Beykoz Stadı'nı yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Alınan bilgilere göre 2000 kişilik tribün yıkılarak 350

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Beykoz Stadı’nı yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Beykoz Belediyesi’ne ait ekipler tarafından Tarihi Beykoz Stadı’nı yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Alınan bilgilere göre 2000 kişilik tribün yıkılarak 3500 kişilik yeni bir tribün yapılacak. Stadın dış kısmına tribün altlarına gelecek şekilde dükkanlar kurulması planlanan stadın yan tarafında bulunan derenin 5 metre derinliğe indirilmesi ile deniz ile sirkülasyonun sağlanacağı, dere içinde sandalla gezilecek bir hale getirilmesi de planlanıyor. Yeni görünüşü ile projesini dere ve peyzaj alanları ile ilintili bir hale getirilmeye çalışılan Beykoz Stadı’nın dış cephesine 1908 yılından bu güne kadar kulüp tarihinden izlerin yansıtılacağı gravür çalışması yapılması bekleniyor. Beykozspor Müzesi’nin de bu proje kapsamında kurulması düşünülüyor. 

Beykoz Stadı projesinin tamamlanması ile bünyesinde 2 suni çim saha olacak ve ilçede sahaları olmayan diğer spor kulüplerinin de kullanımına açılacak. Birçok spor dışı etkinliklere de ev sahipliği yapması beklenen saha da nezih bir ortam oluşturulması da hedefleniyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in “Tarihi Beykoz Stadı, Beykoz’a yakışan bir hale bürünecek.” diyerek ilk müjdeyi 2014 Dünya Beykozlular Günü’nde vermişti.

Tarihi Beykoz Stadı'nda yıkım başladı
Bizi Takip Edin