Tarihi Paşabahçe Vapuru restore ediliyor

Beykoz sahilinde yenilenmeyi bekleyen Tarihi Paşabahçe Vapuru restorasyon ve bakım çalışmalarına başlanmak üzere Nisan ayında tersaneye gönderilecek

Şehit Hatları'nın günümüze ulaşan en eski vapurlarından olan, şehrin her iki yakasında 1952-2010 yılla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz sahilinde yenilenmeyi bekleyen Tarihi Paşabahçe Vapuru restorasyon ve bakım çalışmalarına başlanmak üzere Nisan ayında tersaneye gönderilecek

Şehit Hatları’nın günümüze ulaşan en eski vapurlarından olan, şehrin her iki yakasında 1952-2010 yılları arasında yolcu taşıyan Tarihi Paşabahçe Vapuru bundan böyle yolculuğuna müze, sergi ve nikâh salonu olarak devam edecek.

Paşbahçe Vapuru, 2010 yılında emekliye ayrılmasının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in girişimleri ve İDO’ yla varılan mutabakat çerçevesinde ilçeye getirilmiş ve sahildeki yerini almıştı.

İlçenin kültür-sanat ve sosyal hayatına zenginlik katacak olan vapurun yenilenmesi için hazırlanan projede uygulama aşamasına gelindi.

Beykoz sahilinde misafirlerini ağırlayacak olan vapurda cep sineması, kütüphane, sergi solonu ve toplantı salonu, müze, açık ve kapalı kafeteryalar ile restoran yer alacak. İsteyen ilçe sakinleri nikâhlarını burada kıydırabilecek.

Restorasyon çalışmaları kapsamında vapurun bozuk olan aksamının tamir edilerek yeniden yüzer hale getirilmesi, milli gün ve kutlamalarda seyire çıkması da hedefleniyor.

Başkan Çelikbilek: “Tüm Halkımıza Hizmet Verecek”

Paşabahçe Vapuru’nun yenileme ve restorasyon çalışmasıyla ilçeye kazandırılacağını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kültür sanat etkinlikleriyle vapurunun ilçeye değer katacağını, kafeterya ve sosyal hizmetlerinden tüm ilçe sakinlerinin yararlanacağını söyledi.

Tarihi vapurun yıl sonunda hizmete açılması planlanıyor.

 

Tarihi Paşabahçe Vapuru restore ediliyor
Bizi Takip Edin