Tartışılacak Satış Kararı

Beykoz belediyesi, 2005 yılında kendisine ait arazi üzerinde kat karşılığı ihaleyle yaptırdığı Özel hastane binasındaki hissesini satışa çıkarıyor.               

Çubuklu Maha

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz belediyesi, 2005 yılında kendisine ait arazi üzerinde kat karşılığı ihaleyle yaptırdığı Özel hastane binasındaki hissesini satışa çıkarıyor.               

Çubuklu Mahallesi 781 ada 4 parsel üzerinde yer alan hastane binasının satışı Haziran ayı Meclisinin 3. oturumunda Ak Parti grubunun oy çokluğu ile kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi, Haziran ayının 3. oturumunda Rüzgarlıbahçe bölgesinde, Özel Hastane binası olarak bilinen taşınmazın satılmasıyla ilgili kararı görüştü. 20 Aralık 2005 tarihinde Beykoz Belediye encümeni tarafından yapılan ihale sonucunda Dr. Eyüp GÜMÜŞ tarafından alınarak özel hastane olarak hizmet vermek üzere inşa edilmişti.

YILLIK 600 BİN TL KİRA ALINIYORDU

Toplam büyüklüğü 2550 metrekare olan binanın kendisine ait Bodrum,  Zemin, 5. , 6. ve 7. Katlarda bulunan bazı bağımsız bölümlerden yıllık 600 bin TL kira alan Beykoz Belediyesi, sahip olduğu hisseyi ihaleyle satışa çıkaracak. Yıllık kira getirisi yüksek olan yerin satılmak istenmesi tartışma yarattı. CHP grubu karara itiraz ederken, AK PARTİ Grubu’nun oy çokluğuyla karar kabul edildi.

Geçtiğimiz dönem Beykoz Belediyesi tarafından yapılan ihaleyle kat karşılığı verilen yer için kiralama ihalesi çıkarılmış, hastane sahipleri tarafından belediyeye aylık 50 bin TL kira verilmesine karar verilmişti.

Beykoz Belediye Meclisi oyçokluğuyla satışın yapılmasına izin verdi. Buna göre, fiyat analizi yapıldıktan sonra belirlenecek rakam üzerinden ihaleyle satışı gerçekleştirilecek.

HASTANE RUHSATI YOK

Edinilen bilgilere göre Kavacık?ta milyonlarca dolar değerindeki hastane binasının hizmete açılması için gerekli olan ruhsatı alınamıyor. Binanın bulunduğu arsanın planlarda ticaret alanı gözükmesine rağmen plan notlarında özel sağlık alanı kurulabilir şerhine dayanarak inşa edilen hastane binası, bodrum katlarının iskana acılamaması nedeniyle bir türlü ruhsata bağlanamıyor. Beykoz belediyesi tarafından yapılan plan değişikliğiyle giderilemeyen sorun için Büyükşehir belediye Meclisi?nin kararı gerekiyor. Özel hastane olarak hizmet vermesi için inşa edilen binanın biran önce satılarak hizmete açılabilmesi için Belediye başkan yardımcısı Hanefi Dilmaç?ın Büyükşehir İmar Komisyonu?nda görüşmeler yaptığı söyleniyor.

Tartışılacak Satış Kararı
Bizi Takip Edin