TAÜ Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı.

TAÜ Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi, ilçede ilk olan ve 2023-2023 yılında eğitime başlayan Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini kampüste ağırladı.

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı

TAÜ  ve Beykoz Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü iş birliği kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe, Beykoz Fen Lisesi’nin 90 öğrencisi ve öğretmenleri ile MEB Beykoz İlçe Müdürlüğünden Zeynep Altıneş katıldı.

Etkinlik TAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş’ın öğrencilere hitap ettiği açılış konuşması ile başladı.

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı

Prof. Dr. Uzuntaş öğrencilere kendi yetenek ve kapasitelerini keşfetmenin onları başarıya götürecek çok önemli bir adım olduğunu belirttiği konuşmasında ilçe ve üniversite ortak çalışmalarının öneminin altını çizdi.

TAÜ Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı

ÖĞRENCİLERE BİLGİ AKTARIMI

Rektör Yardımcısının konuşmasının ardından TAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından, TAÜ’nün özellikleri ve diğer devlet üniversitelerinden farklı olan eğitim sistemi hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgi aktarıldı.

Programın ikinci bölümünde TAÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Naime Özben Önhon ‘Bilgisayarlı Görü’ (Computer Vision) başlıklı bir seminer verdi.

Dr. Önhon öğrencilere görüntülerin hangi tekniklerle elde edildiğinden başlayarak, görüntü işleme örnekleri ve uygulamaları üzerine önemli bilgiler aktardı. Öğrencilerin ilgiyle izledikleri seminer soru-cevap bölümüyle tamamlandı.

Etkinliğin son bölümünde 2023 yılı içerisinde hizmete giren üç katlı TAÜ Merkez Kütüphanesi ziyaret edildi.

Üniversite kütüphanelerinin diğer kütüphanelerden farklı yönleri ve bu kütüphanelerde veriye ulaşmanın yöntemleri konularında öğrencilere yararlı bilgiler aktarılan ziyaretin ertesinde etkinlik kampüs gezisi ile sona erdi.

.

.

TAÜ Beykoz Fen Lisesi öğrencilerini ağırladı
Bizi Takip Edin