TEGV 20. yaşını gönüllüleri ile kutladı!

Beykoz Ortaçeşme ve Yeniköy Öğrenim Birimleri, TEGV'in 20.yılını gönüllüler ve çalışanları ile birlikte kutladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ortaçeşme ve Yeniköy Öğrenim Birimleri, 20. yaşına tüm gönüllüleri ve çalışanları ile…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ortaçeşme ve Yeniköy Öğrenim Birimleri, TEGV’in 20.yılını gönüllüler ve çalışanları ile birlikte kutladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ortaçeşme ve Yeniköy Öğrenim Birimleri, 20. yaşına tüm gönüllüleri ve çalışanları ile girdi.

Tüm Türkiye’de duruşuyla, markasıyla, çalışanları, gönüllüleri, çocukları, destekçileri ile birlikte en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 20.yaşına girdi.

TEGV Beykoz Ortaçeşme ve Yeniköy Öğrenim Birimlerinin ortaklaşa Limak Otel’de düzenlediği TEGV 20.yıl kutlamasında tüm gönüllüler ve TEGV çalışanları birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı.

TEGV’in 20. yaşına özel kokteyln düzenlendiği geceye; TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Toplum Gönüllüleri Vakfı, TEGV gönüllüleri, eğitime bağış sağlayarak destek olan yardımseverler, TEGV’de büyüyerek işadamı ve işkadını olmuş kişiler katıldı.

TEGV’in kuruluş amacını ve yapılan faaliyetleri anlatan sinevizyon gösteriminin sonrasında geceye özgü konuşma gerçekleştiren Ortaçeşme Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnanç; ’20.yılımızı kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda bizde destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bizim sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmemizi sağlayan vakfın kurucusu Suna Kıraç’a çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın gülen yüzünü görmek bize mutluluk veriyor. Bugüne kadar TEGV kendi kimliğinden, markasından ödün vermeden büyüyerek ve gelişerek yoluna devam ediyor. Ne konuşmalıyım o gecede, diye çok düşündüm ama inanın 20 yılı sığdıramadım. Tüm gönüllerimize yürekten teşekkür ediyorum, iyiki varsınız!’ şeklinde konuşmasını tamamladı.

Yeniköy Öğrenim Birimi Sorumlusu Nazan Akbaş ise, duygularını şu cümlelerle özetledi: ‘Bu gece bizim için çok kıymetli. TEGV’in bir çocuğu olarak başladığım günden, 20.yılına şahit olduğum için inanılmaz mutluyum. 20.yaşımıza girmemizi sağlayan tüm gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum’.

Konuşmaların ardından TEGV’de 20.yılını dolduran Neşegül Önal, Semiha Dinçer, Nergiz Yalçın, Beykoz Öğrenim Biriminin ve Yeniköy Öğrenim Biriminin ilk kurucuları Lale Akkoyunlu ile Hale Eyüpoğlu, TEGV çocuklarını yetiştirirken ömürlerinden ve zamanlarından ayırarak onların eğitimine katkı sağladıklarından ötürü ceviz kabuğundan yapılan el yapımı ufak bir hediye öğrenim birimi tarafından takdim edildi. Makbule İnaç, cevizden bir hediyeyi verme amaçlarını ise şu şekilde açıkladı: ‘Cevizlerin kabuğu serttir, açması zordur. Ama içini açarsanız bir çok vitamini alabilirsiniz. Aynı çocuklarda öyle. Tıbkı bir ceviz kabuğu gibi. Onların kabuklarını kırmayı başarırsanız, içlerinden bir çok cevher çıkar. Bu yüzden bu hediyeyi onlara vermeyi daha anlamlı bulduk’.

İlerleyen saatlerde üzerinde TEGV logosu bulunan pastanın mumları, gönüllüler tarafından aynı anda üfledi ve TEGV 20.yaşına sembolik olarak girmiş oldu.

Gece, müziğin eşliğinde edilen sohbetle devam etti.

TEGV 20. yaşını gönüllüleri ile kutladı!
Bizi Takip Edin