TEGV, Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 20.yılını çocuklarla kutladı!

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Dünya Çocuk Hakları Günü'nü Beykozlu çocuklarla kutladı.

20.senesini dolduran ve dünya ülkeleri tarafından en geniş kabul gören sözleşme olan Çocuk Hakları, TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü Beykozlu çocuklarla kutladı.

20.senesini dolduran ve dünya ülkeleri tarafından en geniş kabul gören sözleşme olan Çocuk Hakları, TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nin başarılı organizasyonu ile kutladı.

Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan öncülüğünde hazırlanan bu anlamlı ve bir o kadar önemli etkinliğe; Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın yanı sıra TEGV gönüllüleri, öğretmenleri ve ilçedeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Salonu’nda İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, çocukların birbirinden güzel gösterileri ile devam etti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nden Gözde Durmuş, Dünya Çocuk Hakları Günü konulu konuşmasında, dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; ‘eğitim, sağlık, yaşama, barınma ve cinsel sömürüye karşı korunma’ gibi haklarının olduğunu belirtti. Kavramların içeriğini açan Durmuş, çocuklara bu konuları sunum eşliğinde anlattı.

Uzman Psikolog Zafer Köktuna ve Avukat Meltem Başar Yıldız da, çocukları sahip olduğu haklar konusunda bilgilendirdi.

Heyecanı ve mutluluğu gözlerine yansıyan başarılı organizasyonun kaptanı TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Böyle anlamlı bir organizasyonun içerisinde bulunmaktan ötürü son derece memnun olduğunu ifade eden Erdoğan, bugünde kendisini yalnız bırakmayan ve emeği geçen herkese teşekkürlerini belirtti.

Bu anlamlı günde TEGV gönüllülerini ve çocukları yalnız bırakmayan Kaymakam Süleyman Erdoğan ise, çocukların daha fazla önemsenmesi gerektiğinin altını çizerek eğitimin bu süreçte çok önemli olduğunu belirtti. Gıda konusunda da çocukları ve ebeveynleri uyaran Kaymakam Erdoğan, gıda boyası içermeyen ürünlerin yenmesi gerektiğini vurguladı. Eğitim ve sağlık konularının üzerinde duran Kaymakam Erdoğan, ‘Gıda Güvenliği’ isimli kitabını da TEGV gönüllülerine hediye etti.

Konuşmaların ardından sahnede rengarenk görüntülerin oluşmasını sağlayan TEGV çocukları, yaptıkları dans gösterileri ile herkesi büyülerken, özellikle Türkiye’de yer alan 7 coğrafik bölgenin ayrı ayrı halk oyunlarını kostümleri ile birleştiren çocukların sonrasında puzzle şeklinde Türkiye haritası çıkarması salonda büyük alkış aldı.

Gösterilerin ardından TEGV çocuklarının 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları üzerine yaptıkları resim sergisi gezilirken, konuklara çeşitli şeyler ikram edildi.

TEGV, Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 20.yılını çocuklarla kutladı!
Bizi Takip Edin