TEGV ücretsiz yaz etkinliklerine başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Beykoz’da bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi çocuklarla ücretsiz Yaz Etkinlikleri’ne başlıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Beykoz ilçesinde bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi, 18 Hazi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Beykoz’da bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi çocuklarla ücretsiz Yaz Etkinlikleri’ne başlıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Beykoz ilçesinde bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi, 18 Haziran-27 Temmuz tarihleri arasında çocuklarla, 3 haftalık 2 dönem halinde ücretsiz Yaz Etkinlikleri’ni uygulayacak.

Türkiye’nin eğitim alanında en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın yaz aylarında sürdürdüğü, her sene farklı bir tema etrafında hazırlanan ve çocukların yaz tatilinde de eğitimlerine katkıda bulunan “Yaz Etkinlikleri”nin bu yıl on beşincisi yapılıyor.

Yaz Etkinlikleri’nde çocukların; zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor. Bu kapsamda tasarlanan etkinlikler çocukların farklı ve güncel konularda çalışmalar yapmasına olanak sağlıyor.

İçinde; kütüphane, 6 adet etkinlik odası, 1 adet bilişim ve teknoloji odası, 1 adet okuma adasından bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi, güler yüzlü, sıcak, donanımlı öğrenme ortamıyla, 7-16 yaş arası tüm çocukları Yaz Etkinlikleri’ne bekliyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 38 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 54 Öğrenim Birimi, 21 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 3 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 1,5 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

İpek Kıraç Bilim Bilgileri

Adres: Kandilli Yeni Mahalle Yolu Sadri Alışık Cad. Göksu Mah. No: 27 Anadoluhisarı

Beykoz / İstanbul

Telefon: (216) 462 10 84

E-Posta: istipekkirac@tegv.org

Birim Sorumlusu: Filiz Erdoğan

TEGV ücretsiz yaz etkinliklerine başlıyor
Bizi Takip Edin