TEGV'li çocuklar, yeni yıla 'Merhaba' dedi!

TEGV Beykoz İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin düzenlediği yılbaşı şenliği ile çocuklar yeni yıla coşkuyla ve heyecanla ‘Merhaba' dedi.

Türkiye'de çocukların kültürel ve sosyal yönden gelişimine katkı sağlayan, onların geleceğe hazırlanmasında büyük…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEGV Beykoz İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nin düzenlediği yılbaşı şenliği ile çocuklar yeni yıla coşkuyla ve heyecanla ‘Merhaba’ dedi.

Türkiye’de çocukların kültürel ve sosyal yönden gelişimine katkı sağlayan, onların geleceğe hazırlanmasında büyük emek sarf eden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın Beykoz İpek Kıraç Öğrenim Birimi, vakfın bu yöndeki çalışmalarını layıkı ile yerine getirenlerden birisi. Yıl içerisinde bir çok başarılı etkinliğe imzasını atan İpek Kıraç ve Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, ‘Yeni Yıl Şenliği’nde yine adından söz ettirecek güzel bir organizasyonu gerçekleştirdi.

Yaklaşık 300 TEGV’li çocuk yeni yıla mutlulukla ve doyasıya eğlenerek girdi. Palyançolar eşliğinde eğlencenin tadını çıkaran çocuklara, onların hayal dünyasını süsleyen Noel Baba da ufak süprizler yaparak, keyiflerine keyif kattı. TEGV’in başarılı çizgi edinmesinde en önemli basamağı olan gönüllü eğitmenlerde, onlarla birlikte eğlendi. Çocuklar, birlikte şarkılar söyledi, şiirler okudu ve danslar etti.

Onların yüzlerindeki gülümseme için fazlasıyla emek veren Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, Beykoz Güncel Haber’e özel şunları söyledi: “İnanın, onların gözlerindeki mutluluk benim için ve gönüllülerimiz için paha biçilemez. Onlar bizim geleceğimiz, bu yüzden bizim için çok değerliler. Onları bu tür etkinliklerle mutlu etmek, bizleri de mutlu ediyor. Bütün çocuklarımın ve gönüllülerimin buradan Yeni Yılı’nı kutluyor, hepsine mutluluklar diliyorum”.

Yeni Yıl Şenliği’nin yanı sıra, başka bir alanda çocukların birimde yapmış olduğu yeni yıla özel resim çalışmaları da ‘Düşler Atölyesi’ kapsamında sergilendi. Çocuklarının ellerinden ve hayallerin çıkan bir çok değerli resim, gün boyunca ziyaretçilere açık kaldı. Düşler Atölyesi hakkında da kısa bir açıklamada bulunan Filiz Erdoğan: “Plastik sanatların tüm sanatlarının uygulandığı bu program; çocuk ve gönüllülerin yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim gibi yaşam becerilerini geliştirmeyi amaç ediniyor. 10 haftalık çalışmalar burada sergilenmiştir” şeklinde konuştu.

Haber: Burcu Çelik  

TEGV'li çocuklar, yeni yıla 'Merhaba' dedi!
Bizi Takip Edin