Tekvandocularından 2 madalya daha geldi

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü tekvandocularından 2 madalya daha geldi.

Beykoz İlçesinde Tekvando sporunda üst seviyede bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü takımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Üsküdar'daki Mini Olimpiyatlardan 2

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü tekvandocularından 2 madalya daha geldi.

Beykoz İlçesinde Tekvando sporunda üst seviyede bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü takımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Üsküdar’daki Mini Olimpiyatlardan 2 madalya çıkarma başarısı gösterdi.

 Yaklaşık 10 bin sporcunun birçok faklı branşlarda mücadele ettiği oyunlarda Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı sporcularından Cansel Aydın ve Neslihan Korkmaz kilolarında başarılı bir mücadele örneği sergilediler. Cansel Aydın müsabakalara katıldığı 52 kiloda şampiyon olup Altın madalyaya ulaşırken, Neslihan Korkmaz ise 49 kilodaki yarışmasının ardından gümüş madalyanın sahibi oldu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı yaptığı açıklamada başarılı 2 sporcularından gelen madalyaların alt yaş gruplarında eğitim alan sporcular için motive edici bir önem arz ettiğini söylerken, “Biz önümüzdeki dönem daha da geniş katılımlı bir tekvando şubesi görebilmek için çalışmalarımıza başladık. Bu spor dalı ilçede sevilen ilgi gösterilen bir branşı içermekte, ancak okul, iş saatleri gibi değişik nedenler ile arzu edilen katılımı sağlamakta zorlandığımızı söylemek isterim. Bu sebeple önümüzdeki eğitim dönemi tatil ayları için ciddi bir çalışma başlattık. Ulaşabildiğimiz herkese ulaşmaya çalışacağız. Kulüp olarak bu güne kadar girdiğimiz müsabakalarda aldığımız başarılı sonuçlar, madalyalar ortada. Bunu daha da arttırabilmek için özellikle alt yaş gruplarında ciddi bir eğitim süreci geçirilmesi şart. Bütün amacımız bu spor dalı ile daha fazla Beykozluyu buluşturabilmek ve girdiğimiz turnuva ve şampiyonalarda Beykoz’un ismini duyurabilmek “diye konuştu.

 

Tekvandocularından 2 madalya daha geldi
Bizi Takip Edin