Tepki çeken Beykoz Aslanlı Cafe'nin izni iptal edildi

Beykoz'da geçen hafta açılan ve tepkilere neden olan Aslanlı Cafe'nin izni iptal edildi.

Beykoz'da geçen hafta açılan ‘Mevzoo' adlı nargile kafede, yavru bir aslanın cam kafeste sergilenmesi tepkilere neden olmuştu. Orman…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da geçen hafta açılan ve tepkilere neden olan Aslanlı Cafe’nin izni iptal edildi.

Beykoz’da geçen hafta açılan ‘Mevzoo’ adlı nargile kafede, yavru bir aslanın cam kafeste sergilenmesi tepkilere neden olmuştu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı harekete geçerek işletmenin iznini iptal ettiği öğrenildi.

Beykoz’da geçen hafta açılan ‘Mevzoo’ adlı nargile kafede, yavru bir aslanın cam kafeste sergilenmesi tepkilere neden olmuştu. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine, söz konusu nargile kafede, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemede adı geçen yerin, “turizm ruhsatlı hayvanat bahçesi ve rehabilitasyon merkezi” olarak faaliyet yürüttüğü belirlendi ve ruhsatlı olduğu gerekçesiyle herhangi bir yaptırımda bulunulmadı. İşletmede aslanın yanı sıra atların, kuşların, papağanların ve timsahın da olduğu ve gerekli belgelerinin bulunduğu öğrenildi. 

Kafede hayvanların sergilenmesine tepki gösteren İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Yasemin Babayiğit ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı avukat Ahmet Kemal Şenpolat gereken yapılmazsa dava açacaklarını söyledi.

Alınan bilgilere göre tepkilerin artması üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği’ne gönderdiği yazı ile Polenezköy’deki aslanlı işletmenin “hayvanat bahçesi ve rehabilitasyon merkezi” turizm ruhsatının iptal edildiği belirtildi.

Tepki çeken Beykoz Aslanlı Cafe'nin izni iptal edildi
Bizi Takip Edin