Tepki çeken sözleri için Beykoz’dan özür diledi

CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclis toplantısında Şişli, Beykoz ve Kağıthane’nin Sarıyer’in yanında “çoban” olduğunu söyleyerek büyük tepki çekmişti. Genç, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak özür d

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclis toplantısında Şişli, Beykoz ve Kağıthane’nin Sarıyer’in yanında “çoban” olduğunu söyleyerek büyük tepki çekmişti. Genç, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak özür diledi. 

https://www.youtube.com/watch?v=lOkmcm06HS8***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç meclis toplantısında, “Arkadaşlar Şişli, Beykoz, Kağıthane Sarıyer’in yanında çoban ya lütfen ya kendi değerinizi bilin ya” sözleriyle toplumu ayrıştıran ifadeler kullanmasına kamuoyundan tepkiler yükselmeye devam ederken, Belediye Başkanı Şükrü Genç konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

“ÇOBANLIĞIN ÖZEL VE ANLAMLI BİR MESLEK OLDUĞUNU BİLEN BİRİSİYİM”

Genç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Belediyemizin 2022 yılına ait bütçe görüşmelerinin yapıldığı meclis toplantısı sırasında, bazı meclis üyelerinin ısrarla diğer ilçeleri örnek göstererek hem yanlış değerlendirme yapmaları hem de toplantı içeriğini bozma çabası karşısında dile getirdiğim bir cümle üzerinden maksadı dışında bir algı yaratılmaya çalışıldığını üzülerek fark ettim. Doğup, belirli bir yaşa kadar büyüdüğüm Şebinkarahisar’da küçük bir çocuk iken yaptığım çobanlığın ne kadar özel ve anlamlı bir meslek olduğunu çok iyi bilen birisiyim. Kurmuş olduğum cümle ile amacım; Sarıyer’in sahip olduğu fiziki coğrafyası başta olmak üzere birçok özelliğiyle kıyaslandığı ilçelerden çok daha büyük olduğu ve bu durumun hem avantaj hem de zaman zaman dezavantajlar doğurduğunu vurgulamaktı. Çobanlık mesleğini ve adı geçen ilçe vatandaşlarını hedef almayan konuşmam üzerinden oluşturulmaya çalışılan yanlış algı nedeniyle kırdığım kişiler oldu ise özür diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Tepki çeken sözleri için Beykoz’dan özür diledi
Bizi Takip Edin