Teşekkürler Beykoz… Emanetine sahip çıkacağız!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 7 Haziran seçimlerinde desteklerini, vefalarını esirgemeyen Beykoz halkına teşekkür etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 7 Haziran seçimlerinin değerlendirmesini ve bu seçimde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 7 Haziran seçimlerinde desteklerini, vefalarını esirgemeyen Beykoz halkına teşekkür etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 7 Haziran seçimlerinin değerlendirmesini ve bu seçimde de onları yalnız bırakmayan vefalı Beykoz halkına teşekkürlerini Beykoz Güncel Haber aracılığı ile paylaştı.

‘AK Parti’nin düşüşü, kendi içindeki düşüşüdür’  diyen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, yüzde 41’lik oyun küçümsenecek bir oy olmadığını vurgulayarak, bu oyu ne MHP ne de CHP’nin rahmeti Sayın Ecevit dönemi hariç görmediğini belirtti.

Beykoz halkının emanetine sahip çıkacağız!

Yüzde 40’ın çok büyük bir halk desteği olduğuna dikkat çeken Gürkan, Beykozlulara şu şekilde teşekkür etti: “Beykoz, İstanbul geneli hatta üç büyük kent genelindeki ilçelere bakıldığında 2011 seçimlerine göre düşüşü en az olan ilçedir. 2014 seçimlerine göre de oyunu arttıran bir ilçedir. Durum böyle olunca ve bir de şu var, şu anda Beykoz’da AK Parti’nin son seçimlerine bakıldığında 70 bin oyu artık cepte. Bu kadar siyasi manipülasyon ya da bir takım farklı değişkenlere rağmen Beykoz’un seçmeni burada gerek yerel yönetimimize gerek bize destek vermişse onlara teşekkür etmekten başka bir şeyimiz yok. Birileri bunu farklı anlamdırabilir, adlandırabilir. Bu hiç umrumuzda değil. Biz Beykoz halkının bize çok büyük destek ve emanet verdiğine inanıyoruz. Biz bu emaneti korumak için hem belediye başkanımız hem bizler sonuna kadar çalışacağız ve teşekkürler Beykoz diyeceğiz. Beykoz’da büyüyecek, bizde büyüyeceğiz!”.

Beykoz dimdik ayakta!

Gürkan, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Biz hep oylarımızı artıra artıra giden bir siyasi parti olduğumuz için şu anda bizim teşkilatımızdaki insanlar  1-2 gün ‘Ne oluyoruz?’ dedi. Çok doğal. Ama şunu unutmamak lazım, 2009 yerel seçimlerinde o zaman dünyada büyük bir kriz vardı. Mortgage krizi. AK Parti Türkiye genelinde 39 küsür oy almıştı. Ama 2 sene sonra 49 küsürle yani 2011 seçimleri oyunu aldı. Türkiye Cumhuriyeti tarihin yüzde 41 oy çok büyük bir oy dilimi. Daha sonra herkes kendine geldi, ne olduğunu anladı. Teşkilatımızın hamdolsun morali, motivasyonu çok yukarda. Şu an her şeye hazırız. Eğer AK Parti’nin Genel Merkezi koalisyon kararı alırsa, teşkilatımız ona göre çalışmalarını yönlendirecek. Ama derse ki bir erken seçim var, hani Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardı, ‘Biz yüzde 50’yi tutamıyorum’ demişti. Bizde teşkilatı tutamıyoruz. Herkes çalışmak istiyor, bir daha seçim olsun daha fazla çalışalım diyor. Özellikle eşlerimiz bize diyor ki, ‘Bir 70 gün evi, çoluk çocuğu bıraktın. Gittin, mücadele ettin. Bir 70 gün, 100 gün daha feda olsun, gidin çalışın’ diyor. Bu bizim için mutluluk verici. Teşkilatımızın tabanı olaya sahip çıkıyor ve çalışmaya hazır. Bize yarın seçim var çalışın deseler, tüm kademelerimizle seçime hazırız ve inşallah bu oranın çok üzerinde bir oy alacağız. Beykoz dimdik ayakta!”.

Doğu kökenli kardeşlerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum!

Bir siyasi partinin alt teşkilatlarının yukarıdan bağımsız bir şekilde oy almasının beklenmemesi gerektiğini söyleyen Mustafa Gürkan, bir teşkilatın ne kadar iyi olursa olsun veya ne kadar kötü olursa olsun, genel merkez oyunun artı 2 ya da artı 5 üstünde veya eksi 2 ya da eksi 5 altında olabileceğini ifade etti. Gürkan: “AK Parti’nin bütün seçim sonuçlarına bakın, makas aramızda 2 puandır. Şu anda makası genel merkez ve il başkanlığı ile 5 puana çıkardık biz. Demek ki burada teşkilat yerel yönetimle beraber mümkün olduğunca sahada enerjisini en üst düzeye çıkardı. İnşallah genel merkezle aramızdaki makası daha yukarıya çıkarırız. Genel merkez politikalarının Beykoz’a yansımaları var. Neden Türkiye’de oylar düştü? Bir kere inanılmayacak derecede bir karşı blok var. Eğer 8 Haziran sabahı biz 45 ve üzeri bir oy alsaydık, bütün oylar Türkiye’de oylar çalındı denilecekti. Ama bakın şu anda kimse söylemiyor. Erdoğan veya AK Parti diktatör bir tarzda siyaset yapıyorlar, Allah aşkına sormak lazım, açık bir yüksek katılımlı bir seçim yapıldı. Eğer AK Parti’nin veya Türkiye’nin gittiği yönün diktatörlüğe gittiğini düşünen varsa, şu oy oranlarına baksın ve dünyada gelişmiş ülkelerde Amerika veya diğer batılı ülkelerdeki seçimlerdeki oy kullanım oranına baksınlar. Türkiye’de herkesin gözünün önünde bir seçim yapıldı. Yüksel bir oranla katılım gerçekleşti. Bu süreç içerisinde AK Parti’nin bu oy oranı dışarıdaki blokla beraber iki şeye dayanıyor. Biri, dar gelirli (asgari ücretli, emekli, bağkurlu) kişiler geçmiş dönemlere göre kötü değiller ama, artık onlar bizim büyüttüğümüz dediğimiz Türkiye’den eskisine oranla daha fazla pay istiyorlar. Bütün hikaye bu. Diğeri ise, çözüm sürecinin oy kaybettirdiğini düşünüyorum. Bunları koyduğumuzda AK Parti’nin 46-47 bandını bulduğunu düşünüyorum. Bizim burada 18 bin doğu kökenli kardeşimiz var. Hamdolsun, burada bu kardeşlerimizle kurduğumuz doğru diyaloglarlarımız sayesinde desteklerini bizden çekmemişler. HDP’nin burada 9 binin üzerinde oyu var. Zaten HDP’nin burada 5 bin civarında oyu vardı. Fakat; Acarlar, Göksu Evleri, Kanlıca gibi yerlerden 3 bin civarında emanet oy gitti, Beyaz Türklerden. Buradaki kardeşlerimiz bize olan desteklerini, güvenlerini, kardeşliklerini sürdürdüler. Bu anlamda bize sağlam bir halka oldular. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak Gürkan, Türkiye’nin şu anki siyasi tablosunu da değerlendirerek, şunları söyledi: “Biz yüzlerce yıllık bir devlet geleneği olan bir milletiz. Bir kere öncelikle bir hükümet kurulmalı. Benim gönlümden geçen erken seçim olması. Erken seçimde bir risktir; AK Parti aynı yerde de kalabilir, arttıtabilir de, azalabilir de. Erken seçimin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Olmadığı takdirde de koalisyon yapılmalı. Bu coğrafya, çok hareketli bir coğrafya. AK Parti toplumu çeşitlendirerek, burayı daha da hareketlendirdi. Anlık, saatlik değişimler bile her şeyi değiştirebilir. Ben AK Parti-MHP koalisyonunun daha verimli olacağını düşünüyorum. CHP’de Türkiye’de yüzde 25 oy almışsa, CHP ile de koalisyon yapılabilir… Vatandaşın dediği doğrudur. Eğer anlatamıyorsa, biz anlatamıyoruzdur. Türk halkı neyi, ne zaman vereceğini bilir”.

Haber: Burcu Çelik

Teşekkürler Beykoz… Emanetine sahip çıkacağız!
Bizi Takip Edin