Tesettürlü bayanlar için pratik çözüm

Tesettürlü hanımlar için büyük sıkıntı olan kıyafetlerin kol ve boyun kısmı Zeynep Yılmaz'ın geliştirdiği çözümle bu dertten kurtuluyor. 

Beykoz'da oturan ve 4 yıl İsmek'te dikiş öğretmenliği yapan Zeynep Yılmaz kızının…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesettürlü hanımlar için büyük sıkıntı olan kıyafetlerin kol ve boyun kısmı Zeynep Yılmaz’ın geliştirdiği çözümle bu dertten kurtuluyor. 

Beykoz’da oturan ve 4 yıl İsmek’te dikiş öğretmenliği yapan Zeynep Yılmaz kızının dünyaya gelişiyle öğretmenliği birlikte öğretmenliği bıraktı. Modelistlik mezunu olan, dikişi ve birşeyler üretmeyi çok sevdiğini söyleyen Zeynep Hanım evde boş zamanlarını değerlendirmek adına küçük tasarımlar üretmeye başladığını söyledi.

Kendisi de tesettürlü olan Zeynep Hanım hazır kıyafetlerin yaka ve kol kısımlarında yaşadığı soruna çözüm bulmak için kolluk ve yakalık tasarlamaya başladı. Kolluk ve yakalıkların piyasada mevcut olduğunu fakat kendisinin bunları daha şık ve tercihe göre tasarladığını belirten Zeynep Yılmaz, daha sonra akrabaları ve çevresinden gördüğü ilgi ve talep doğrultusunda tasarım işini geliştirmiş. Tasarımlarının ulusal basında yer almasının ardından Türkiye’nin her yerinden çok olumlu mailler aldığını söyleyen Zeynep Yılmaz birşeye niyet edip istendiği takdir de mutlaka o şeyin insanların karşısına çıkacağını söylüyor.

 

Akrabalarının Denizli ve Rize’de olmaları dolayısıyla buralardan da sipariş aldığını söyleyen Zeynep Yılmaz bu ilginin nedenlerinden birini de ürünleri piyasadakilerin aksine standart değil her bedene göre tasarlaması olduğunu vurguladı. Şuan evde çalıştığını yakın zamanda da bir atölye fikri olan Yılmaz, öğretmenliğin güzel olduğunu fakat tekrar öğretmenlik yapmayı düşünmediğini söyledi. Eşinin de modelist olmasının aynı dili konuşmaları açısından avantaj olduğunu dile getiren Zeynep Hanım, bu kadar başarılı olmasında eşinin de payının olduğunu sözlerine ekledi.

İlk zamanlarda kıyafetleri ev tipi makineyle diktiğini söyleyen Zeynep Yılmaz, siparişlerin artması sonucunda profesyonel bir makine almış ve artık sadece kolluk ve boyunluk değil namaz kıyafetleri de dikiyor. Zeynep Yılmaz’a siparişler için zeynepycyilmaz@hotmail.com adresinden ulaşılabiliyor.

Tesettürlü bayanlar için pratik çözüm
Bizi Takip Edin