TFF, Riva Projesi yapım işini ihaleye çıkardı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beykoz Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri yapım işini ihaleye çıkardı.

TFF'den yapılan açıklamada, İstanbul'un Beykoz İlçesi Riva Köyü'nde inşa edilecek tesislerin yapım aşamalarıyla.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beykoz Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri yapım işini ihaleye çıkardı.

TFF’den yapılan açıklamada, İstanbul’un Beykoz İlçesi Riva Köyü’nde inşa edilecek tesislerin yapım aşamalarıyla ilgili bilgi verilerek, şu ifadeler kullanıldı:

‘İstekli firmalar tekliflerini 20 Aralık 2012 tarihinde saat 17.00’ye kadar teslim edecek. İsteklilerden, yapım işlerinde benzer iş grupları tebliğinin B/II grubunda yer alan ve tek sözleşme ile son 10 yıl içerisinde gerçekleştirilmiş KDV hariç 20 milyon lira tutarında iş bitirme belgesi istenecek. Bu belgenin sunulmaması halinde teklifler değerlendirilmeyecek. Teklif alma şartnamesi 7 Aralık 2012 tarihinde saat 17.00’ye kadar TFF’nin resmi internet adresi ‘www.tff.org’da görülebilecek ve 5 bin lira bedel karşılığında ihale dokümanlarının tamamı TFF’den alınabilecek. Teklif sahipleri teklif bedelinin yüzde 5’i tutarında geçici teminat verecek. Kesin teminat, satın alma bedelinin yüzde 10’u olarak hesap edilecek ve sözleşmeye yazılacak.’

235 bin metrekarelik futbol mabedi

235 bin m²’lik arsa içinde yer alan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri; nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak.

17 bin 643 m² toplam kapalı alana sahip olacak olan Tesis Binaları, 6 kütleden oluşacak. Binada; yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran vb. tüm işlevler bir arada bulunacak.

Tesiste yer alacak 3 katlı ofis binası, Milli Takımlar ve Futbol Genel Direktörlüğü’ne bağlı birimlere hizmet verecek.

85 oda yer alacak

8 bin metrekarelik alanı kapsayacak konaklama bloğu da 3 kat olarak planlandı. 2’si suit toplam 85 oda ve bu blok içinde yer alacak hobi ve toplantı odaları ile 700 metrekarelik restoran ve 300 kişilik konferans salonu, başta futbolcular olmak üzere tüm misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayacak.

Tesisin en önemli kısımlarından birini de Sağlık Kulübü oluşturacak. İki katlı Sağlık Kulübünün 1900 m²’lik zemin katında kapalı yüzme ve terapi havuzları sağlık birimleri (hamam, sauna, masaj ve tedavi odaları vb.) yer alacak. Üst katta ise 350 m²’lik fitness salonu yer alacak.

Futbol sahası 5’e çıkartılacak

Hali hazırda var olan nizami futbol sahalarının çim yüzeyleri yenileneceği gibi saha sayısı da 5’e çıkartılacak. Ayrıca sahaların destek birimleri, tribünleri, tel örgüleri yeniden dizayn edilecek. Tesisin yanında yer alan derenin yakınındaki arazilerin de ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının olduğu yeşil alanlar haline getirilmesi planlanıyor.

TFF, Riva Projesi yapım işini ihaleye çıkardı
Bizi Takip Edin