TOFD Beykoz üyeleri yaza 'merhaba' dedi

TOFD Beykoz Şubesi, her yıl olduğu gibi bu senede piknik organizasyonu yaparak, yaza ‘merhaba' dedi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, yaza güzel bir piknik organizasyonu ile girdi. ‘Yaza Merhaba'…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOFD Beykoz Şubesi, her yıl olduğu gibi bu senede piknik organizasyonu yaparak, yaza ‘merhaba’ dedi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, yaza güzel bir piknik organizasyonu ile girdi. ‘Yaza Merhaba’ isimli organizasyonun hayata geçmesini sağlayan Şube Başkanı Saniye Efe, İstanbul’un dört köşesinden gelen üyeleri ile kucaklaştı, onlarla zaman geçirdi.

Beykoz Korusu’nda düzenlenen piknik etkinliğine dernek üyelerinin ve kendilerine destek olan gönül dostlarının yanı sıra; CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, eski Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan da katıldı.

Birlikte sabah kahvaltısı ile başlayan organizasyon akşam saatlerine kadar sürdü. Eğlence, sohbet eşliğinde geçen organizasyondan herkes memnuniyet içerisinde ayrıldı.

Senenin bir günü böyle mutlu geçirmek istiyoruz!

Projelerini Beykoz Güncel Haber’e anlatan Şube Başkanı Saniye Efe, etkinliği gazetemize şöyle aktardı: “Her zaman ulaşım araçlarımız uygun olmadığı için daha doğrusu bizler daha rahat seyahat yapamadığımız için bir araya gelmekte zorluk çekiyoruz. O yüzden senenin bir günü ulaşabildiğimiz kadar engelli arkadaşlarımıza ve ailelerine böyle mutlu bir gün geçirmek istiyoruz. Bunu yaparken sadece dernek adını kullanmıyoruz. İstiyoruz ki böyle güzel bir ortamı herkesle paylaşalım. Bugünkü içeceklerimizi Çamlıca Gazozları karşıladı. Bir telefonla çok olumlu karşıladılar, çok teşekkür ediyorum. Bereket Döner ile anlaştık. Zeki Paşalı’nın da çok büyük bir desteği var. Uraylı çiftimiz ise çocuklarımızı sevindirdi, en sevdikleri şey olan dondurmayı karşıladı. Herkese desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Katılımın bugün az olması, çoğu üyelerimizin tatilde olmasından kaynaklanıyor”.

Benimle Çıkar Mısın? projesiyle üyelerimizin hayalleri gerçekleştiriliyor!

Dernek bünyesinde şu an işleyen ve yakın gerçekleşecek olan projelerinden de bahseden Efe; “Biz her hafta sonu bir projemiz var: Benimle Çıkar Mısın? diye, onu sürekli yapmaya çalışıyoruz. Bunun Beykoz’da pek duyurusunu yapmadık, bazı şeyleri sessiz sedasız yapıyoruz. Bu nasıl proje? Şöyle anlatayım: Bu genel merkezimin başlattığı bir hareket. Bizde Beykoz’da elimizden geldiği kadar, gönüllü bulabildiğimiz kadar destekliyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızı bulduğumuzda, bu evli çift olabilir, tek başına bir erkek veya bayan olabilir, bize bir form dolduruyor. Biz onunla çıkacak çocuğun bilgilerini kendisiyle paylaşıyoruz. Bedenindeki engelini o gün kullanacağı materyalini kendilerine söylüyoruz. Onunla çıkan çocuğumuzun hayallerini onunla paylaşıyoruz. Gün boyunca beraber oluyor ve tabii bütün bunları bir sosyolog eşliğinde yapıyoruz. Çocuklarımızın istekleri doğrultusunda gönüllülerimiz zaman geçiriyorlar” dedi.

Zeka oyunları sınıfı açıyoruz!

Efe, sözlerine şöyle devam etti: “6.sınıf öğrencilerinin de içinde bulunduğu küçük bir sınıf açmak istiyoruz. Bu sınıfta zeka oyunları öğrenilecek. Bunu 25 yıl eğitime gönül vermiş Cenan Hanım’la birlikte yürüteceğiz. Güzel bir proje olacağına inanıyorum, faydalı olacaktır. Üyelerimizin talepleri doğrultusunda birden fazla sınıfta açabiliriz”.

Haber: Burcu Çelik

TOFD Beykoz üyeleri yaza 'merhaba' dedi
Bizi Takip Edin