Toplum dışına itilmiş insanları birlikte kucaklayalım

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, farklı meslek gruplarına yönelik düzenlediği “İstişare Toplantıları” kapsamında din adamlarını ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ilçedeki farklı meslek gruplarına yönelik düzenlediği v

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, farklı meslek gruplarına yönelik düzenlediği “İstişare Toplantıları” kapsamında din adamlarını ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçedeki farklı meslek gruplarına yönelik düzenlediği ve hizmet rotasını çizdiği “İstişare Toplantıları” din adamlarının ağırlandığı buluşmayla devam etti. Başkan Çelikbilek burada: “Beykoz insanlarıyla birlikte güzelleşmeli, toplum dışına itilmiş insanları birlikte kucaklayalım” dedi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe müftüsü Hüseyin Demirtaş, başkan yardımcıları ve ilçedeki camilerde görevli imam ve din adamları katıldı. 

Yuşa Camii İmam Hatibi Soner Kızılkaya’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından din görevlilerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Hepiniz toplantımıza hoş geldiniz. İlçemizdeki farklı meslek grupları ve STK temsilcilerini düzenli olarakİstişare Toplantıları’nda ağırlıyor, hizmet rotamızı birlikte belirliyoruz. Topluma rehberlik eden, her gün cemaatin önünde olan insanlar olarak en büyük sivil toplum temsilcileri sizlersiniz” diyerek misafirlerini selamladı.   

4 yılda ilçenin geleceği için ciddi kararlar aldıklarını söyleyen ve hizmetlerde devamlılığa vurgu yapan Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti. “Beykoz için önümüzdeki yıllar  ilçenin farklı şekillendiği bir dönem olacak. Önemli olan hizmetlerin sürekliliğidir. Allah nasip ederse çalışmalarımıza gayret ve kararlılıkla devam edeceğiz, bütün arzumuz hizmetlerin devam etmesidir. Sadece ilçeyi maddi olarak güzelleştirmek ve kalkındırmak yetmez. İnsanlara iyi ortamlar, iyi binalar sunabilirsiniz fakat o ortamları kullanan insanların da güzel ahlaklı, manevi değerlerine bağlı, ailesine çevresine bağlı saygılı insanlar olması gerekir.  İnsanımızın manevi olarak ihya edilmesi için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Müftülükle ilişkilerimizi de bu noktada planlıyor ve düşünüyoruz. Bize ne düşüyorsa geriye bırakmadan yapmaya hazırız” dedi.  

Çelikbilek sözlerini şöyle sürdürdü; “Sokaktaki insanlara ilgi göstermeli, bu insanlara hep birlikte sahip çıkmalı, el uzatmalıyız. Toplum dışına itilmiş insanları ikna eder, onları kötü alışkanlıklarından kurtarırsak topluma çok büyük faydamız olur. Onlarla konuşmak, selam vermek, hatırlarını sormak, sıkıntılarını çözmek bizim görevimiz. Bunları yapmazsak yarın sıkıntılarla karşılaşabiliriz

Beykoz’un Camileri Nefes Alacak

Beykoz’daki camilerin bahçe ve sosyal alanlarını genişleteceklerini de söyleyen Başkan Çelikbilek, ilaveten şunları söyledi; “Camilerin bahçesi güzel olmalı, insanlar bu mekânlarda toplanabilmeli, çevresi düzenli olmalı. Camiler nefes almalı ve insanlar camilerde hayat bulmalı, camilerin kütüphanesi, dinlenme, toplantı salonları olmalı ve camiye gelen bir kimse manevi olarak kendini farklı hissetmeli. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyor, yaklaşan Kutlu Doğum Haftası’nı da en iyi şekilde idrak etmeyi temenni ediyorum” dedi. 

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da konuşmasında topluma ve gençlere rehberlik etme konusunda din adamlarına büyük görev düştüğünü belirterek din adamlarının bu bilinç ve sorumlulukla uyuşturucu bağımlısı gençlere el uzatmalarını ve onlarla ilgilenmelerini istedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ta 132 camide 300 personelle hizmet verdiklerini belirterek şöyle konuştu: “İlçemizde şu an 11 caminin yapımı devam ediyor. Devletimizin imkanları, diyanet teşkilatının projeleri ve halkımızın gayretleriyle bu güzellikler ortaya çıkıyor. Kursiyer sayımız binden 4 bin 900’e ulaştı. Belediye başkanımız her fırsatta bize destek oluyor, çalışmalarımıza katkı sunuyor, müftülük olarak kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplum dışına itilmiş insanları birlikte kucaklayalım
Bizi Takip Edin