Trafikte sorumluluk harekti başlıyor

Beykoz El Ele Daha Güvenli projeleri kapsamında uygulanacak olan 'Trafikte Sorumluluk Hareketi' toplantısı ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Trafikte Sorumluluk Hareketi” Beykoz etkinlikleri kapsamında İlçe Emniy

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz El Ele Daha Güvenli projeleri kapsamında uygulanacak olan ‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ toplantısı ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Trafikte Sorumluluk Hareketi” Beykoz etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan toplantıya Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, Beykoz İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çık, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kan, Beykoz Şoförler Odası Başkanı Bahattin Kradurmuş, Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı Ali Zengin, İSMEK Yöneticisi Öznur Altıntaş, Emniyet Büro amirleri ve Proje yöneticileri katıldı.

İlk olarak Beykoz İSMEK, Halk Eğitim Merkezi, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Şoförler Cemiyetinden 30 Eğitimci “Trafikte Sorumluluk Bilinci” ve “Trafik Psikolojisi” konularında gerçekleştirilecek eğiticilerin eğitimi ile Trafikte Sorumluluk Hareketine start veriliyor.

TUVTURK tarafından eğitilecek 30 gönüllü eğitmen 05 Mart – 05 Haziran 2012 tarihleri arasında 5 bin Beykoz’luya Trafikte Sorumluluk Bilinci ve Trafik Psikolojisini anlatacak.

Proje kapsamında eğitimcilerin eğitimi ve eğitim materyallerinin TUVTURK tarafından sağlanacağını, eğitim alan ticari taksi, toplum taşıma ve servis sürücülerinin “Güvenli Taşıt Kartı” sahibi olacaklar. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde sınıf öğretmenleri, veliler ve öğrenciler ile Okul servislerinin de Trafikte sorumluluk Hareketi etkinlikleri ile “Ailemi Koruyorum Kartı”, “Güvenli Yoluculuk Kartı” ve “Güvenli Servis Kartı” eğitime katılanlar için TUVTURK tarafından sunulan materyaller içinde yer alıyor.

Trafikte Sorumluluk Hareketi – Tiyatro Gösterisi

Okul etkinlikleri kapsamında Beykoz Belediye Başkan Danışmanı Sn. Ali Zengin’in önerisi ile trafik bilincinin çocuklara anlatılması konusunda tiyatro oyunu hazırlanması ve okullarda gösterimi düşüncesi katılımcılar tarafından destek gördü.

TUVTURK tarafından sağlanan afiş ve broşürler, Beykoz Belediyesine bağlı panolarda ve toplu taşıma araçlarında proje süresince sergilenerek yayaların ve sürücülerin Trafikte Sorumluluk Bilincinin artırılması hedefliyor.

Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, “Proje kapsamında , okul servisleri ve ticari taksi sürücüleri ile toplu taşıma araçlarının şoförleri , sürücü kurslarında görevli eğitmenler ve ehliyet almak için kursa başvuran sürücü adayları,İSMEK ve Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetici ve katılımcıları ile İlköğretim okulunda eğitim görmekte olan çocuklarımız ve ailelerine trafikte sorumluluk bilinci anlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Trafikte Sorumluluk Hareketinin bir bütün olarak Türkiyede ilk Kez Beykoz’da uygulanacağına dikkat çeken Bekaroğulları, “Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, İSMEK ve Şoförler Cemiyeti ile TUVTURK ve Beykoz Belediye Başkanlığına katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

Trafikte sorumluluk harekti başlıyor
Bizi Takip Edin