TÜBİTAK Başkanı Beykoz’da ağırlandı

Türk-Alman Üniversitesi’nin etkinliği kapsamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal Beykoz’da ağırlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk-Alman Üniversitesi Uluslararası Yüzey Araştırmaları ve İnovasyon Merkezi [TAÜ UYAM A.Ş.]-TÜBİTAK Sektör Buluşması etkinliği gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Başkanı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’ın teşrifleriyle gerçekleşen program, kampüs gezisi ve ALUAM Binası ziyareti ile başladı.

Beykoz Türk-Alman Üniversitesi

TUSAŞ, BORÇELİK, MAN, MERCEDES, COŞKUNÖZ METAL, ASAŞ başta olmak üzere sektör ve akademi dünyasından birçok paydaşımızın katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız yaptı. Yıldız, üniversite-sanayi iş birliğinin önemini ve Türk-Alman Üniversitesinin bu konudaki başarılı atılımlarını vurguladı.

Türk-Alman Üniversitesi

Açılış konuşmasının ardından TAÜ-UYAM A.Ş. Genel Müdürü ve Güdümlü Proje Yürütücüsü Dr.-Ing. Çağatay Elibol; katılımcılarla TAÜ-UYAM’ın yapısı ve hedeflerine dair sunumunu paylaştı. Toplantının son konuşması Türkiye’deki bilimsel ve teknolojik araştırmaların en önemli destekleyici kurumlarından olan TÜBİTAK’ın Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Başkanı

Mandal; sektörün yenilikçi, işbirlikçi, geliştirme odaklı bilgi üretiminin önemini vurguladı ve TÜBİTAK destekleri ile öncelikli alanlar hakkında da detaylı paylaşımlarda bulundu.

TAÜ UYAM-TÜBİTAK Sektör Buluşması etkinliği, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasını içeren interaktif bölümün ardından Rektör Yıldız’ın TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a hediye takdimi ile sona erdi.

Konferans sonrası Rektör Cemal Yıldız; Genel Koordinatörz Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci ve Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz ile birlikte TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı Rektörlük Makamında ağırlayarak sohbet etti.

.

.

TÜBİTAK Başkanı Beykoz’da ağırlandı
Bizi Takip Edin