Tüm dünya Beykoz’u izleyecek!

Türk bisikletine yeni bir soluk getiren “Turkcell GranFondo” İstanbul heyecanı 3. kez Boğaz’ın İncisi Beykoz’da yaşanacak.

Tüm dünya Beykoz'u izleyecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenlenecek Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı’nın basın toplantısı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın,  Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, Asperox Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğrul ve Decathlon Türkiye Direktörü Emre Kırmızıtaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

SON BAŞVURU 9 AĞUSTOS 2023

Ülkemizde ilki 2015 yılında gerçekleştirilen Turkcell GranFondo yarışının amacı; sürdürülebilirlik, spor ve sağlığı merkeze alarak; toplumu bisiklet ve spor yapmaya teşvik etmek. Dünyada 38 ülkeden, ülkemizden ise 46 şehirden sporcuların katılacağı bu önemli organizasyonda yer almak isteyenler için son başvuru tarihi: 9 Ağustos 2023.

KISA PARKUR 48 KM, UZUN PARKUR 93 KM

Turkcell GranFondo Serisi’nin İstanbul etabı, bu yıl 48 km’lik kısa ve 93 km’lik uzun parkurdan oluşacak. 48 km’lik parkurda toplam tırmanış 690 metre, 93 Km’lik parkurda ise 1467 metre olacak. İstanbul’un incisi, Beykoz’da başlayacak yarışta sporcular, Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı ve Beykoz Korusu arasındaki rotayı takip ederek bitiş noktasına ulaşacaklar.

Ülkemizde dikkatleri bisiklet sporuna çeken “Turkcell Granfondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışında” pedallar “Barış, sağlık ve sürdürülebilirlik” temasıyla dönerken, yarış heyecanına Beykoz’un mavi yeşil doğa manzaraları ve tarihi güzellikleri eşlik edecek.

“AMACIMIZ BİSİKLET SPORUNU SEVDİRMEK VE YAYGINLAŞTIRMAK”

Turkcell GranFondo İstanbul etabı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon; “Kurulduğumuz günden bu yana sporun birleştirici gücüne inandık, sevinçte ve üzüntüde milyonları bir araya getiren sporla hep iç içe bir marka olduk. 20 yıldan uzun bir süredir sporun birçok alanına destek oluyor ve her yıl bu desteğimizi arttırarak yolumuza devam ediyoruz. Bisiklet sporunu daha geniş kitlelere sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla destek verdiğimiz Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı’nı, üçüncü kez düzenleyecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu değerli organizasyonu Boğaz’ımızın incisi Beykoz’da gerçekleştirmek ve bu vesileyle İstanbul’un güzelliklerini tüm dünyaya bir kez daha göstermek bizi ayrıca gururlandırıyor. Odağımızda sadece kupalar, madalyalar yok. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplum için sporun olmazsa olmazlar arasında bulunduğunu biliyor ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu bağlamda ülkemizde de giderek yaygınlaşan, gençlerin daha fazla ilgi gösterdiği bisiklet sporunun yanındayız. Bugün bisikletseverleri sürdürülebilirlik elçileri olarak görsek de bisikletin hepimizin hatıralarındaki yeri farklı. Kimimiz için ilk karne hediyesi, kimimiz için çocukluğumuzun en büyük hayali, belki de kendi çocuğumuzla bağ kurduğumuz bir araç.” ifadelerine yer verdi.

 “Her yıl, üzerine katarak yola devam ediyor, ülkemizde sporu geliştirecek her fırsatı değerlendiriyoruz. Sporcularımızın ülkemize getireceği daha büyük başarılara olan inançla; spora ve sporcuya her alanda yatırım yapıyoruz.” diyen Ergenekon sözlerini şöyle sürdürdü: “Her zaman desteklediğimiz spor dallarından biri de bisiklet. Bu organizasyonla birlikte, bisiklet sporuna teşvik ettiğimize, özellikle de büyük şehirlerde trafikte bisiklet ve motosiklet kullanıcılarıyla ilgili farkındalığı artırdığına inanıyoruz.”

“HEDEFİMİZ BİSİKLETİN HAYATIMIZIN MERKEZİNDE OLMASI”

Basın toplantısında sporun kazançlarından bahseden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise şöyle konuştu:

“Tek bir amacımız var, o da insanımızı mutlu kılmak. Bu doğrultuda sporun her branşını desteklemek, insanımızın ve her yer yaş grubunun spor yapmasına imkân sağlamak, daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Belediye olarak yalnızca futbolu değil; voleybol, atletizm, okçuluk dahil her sporun her alanındayız, farklı branşlarda pek çok yarış takımı oluşturduk. Bisiklet özelinde ise hedefimiz bu sporun günlük hayatımızın merkezinde olması. Örneğin; işe gidip gelirken kısa mesafelerde bisiklet kullanımına yönelik yapmış olduğumuz çalışmalarımız var. Bisiklet doğayla barışı, çevreyle uyumu sağlarken hava kirliliğini azaltıyor, dolayısıyla yaygın kullanımı önemli. Bugün Aktif nüfusun %25’i spor alışkanlığı edinse, sağlıkta 300 milyarlık tasarruf sağlayacağız ama en önemlisi sağlıklı yaşayacağız. Bisiklet yaşamın tam merkezinde olsun istiyoruz. İşe giderken kısa mesafelerde bisikleti kullanalım, spor yapmış da olalım. Buna yönelik bir dizi çalışmalarımız var. Rol model oluşturması bakımından continental takımı da kurduk. 8 aylık bir takım. Türkiye’de birinci, dünyada 254 takım arasından 67. sıradayız. Kayseri’de evvelsi gün birinci olduk. Uluslararası yarışlardan davetler alıyoruz. En son Maritus’ta 16 takım arasında birinci olduk. Amaç bisikletin yaygınlaşması. Bisiklet bir anlayışı da hâkim kılıyor, doğayla barışmamızı, çevremizle uyumlu olmamızı, relaks olmamızı, alttan almamızı sağlıyor. Başta bisikleti yaygınlaştırmak için çalışan Turkcell ailesine, Asperox ve Decathlon başta olmak üzere katkı veren herkese ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum.”

Turkcell GranFondo İstanbul’a katılmak isteyen bisikletseverler, https://turkcellgranfondoserisi.com/ adresinden kayıt yaptırabilecek.

Tüm dünya Beykoz’u izleyecek!
Bizi Takip Edin