Tüm dünya Beykoz’un güzelliklerini seyretti!

Bu yıl ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa’nın popüler yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo heyecanına Beykoz ev sahipliği yaptı. İlçenin tanıtımına önemli katkı sağlayan yarışmada 15 ülkeden yakl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl ilk defa İstanbul'da gerçekleştirilen Avrupa'nın popüler yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo heyecanına Beykoz ev sahipliği yaptı. İlçenin tanıtımına önemli katkı sağlayan yarışmada 15 ülkeden yaklaşık bin bisikletsever Beykoz’un eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip oldu.

Türksporu’nun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla İstanbul’da ilk kez düzenlenen Turkcell GranFondo İstanbul yol bisiklet yarışının startı Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan tarafından verildi.

Bu büyük organizasyona, Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Korkulu, Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ile muhtarlar katılım sağladı. 

BİSİKLETSEVERLER EĞİTİM İÇİN PEDALLADI

Turkcell GranFondo İstanbul yol bisiklet yarışında bisikletseverler eğitim için 'pedalladı'. Salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik gerçekleştirilen kampanya sayesinde yarışmacılar ve yarışmacıları destekleyenler bağış için katkıda bulundu. Turkcell GranFondo İstanbul'da, toplanan teknolojik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelir de bu eğitim bursuna eklendi.

15 ülkeden 1000 amatör bisikletçi, Boğaziçi’nin eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip oldu. Uzun ve kısa parkur üzerinden yapılan yarış, sosyal mesafe kurallarına uygun ve sağlık önemleri artırılmış olarak gerçekleştirildi.

İSTANBUL’DA İLK KEZ BEYKOZ’DA 

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı GranFondo ilk kez İstanbul’da bisikletseverleri buluştururken, katılımcılar açısından salgın döneminde özlenen bir heyecana sahne oldu. Sosyal mesafe kurallarına uygun ve sağlık önemleri artırılmış olarak yapılan Turkcell GranFondo İstanbul yol bisiklet yarışı, TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla Beykoz’da gerçekleştirildi. Aynı zamanda bu yıl planlanan Turkcell GranFondo Serisi’nin ilk yarışı olan İstanbul ayağına 15 ülkeden 1000 bisikletçi katıldı.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Uzun parkur erkeklerde şampiyon Muhammed Erkan, ikinci Muhammed Yunus Demir ve üçüncü Serkan Balkan olurken uzun parkur kadınlarda ise Esra Kürkçü Akgönül birinci olurken Ayşegül Gökalp ikinci, Gamze Ceyhan da üçüncü oldu.

Kısa parkur erkeklerde birinciliği Furkan Abdullah Pamukçu aldı. İkinciliği Oğuzhan Taşkan, üçüncülüğü de Ersin Akgün’ün elde ettiği yarışta kadınlarda ise Beste Hepkaradeniz mutlu sona ulaştı. Kadınlarda podyumu tamamlayan diğer isimler ise Kübra Nur Pınarak ve Züleyhan Dikbaş oldu.

İlk olarak 82 km’lik uzun parkurun startını sabah 09:00’da Beykoz Belediyesi’nin önünden verirken, hem uzun hem de kısa parkur mücadelesi Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan tarafından başlatıldı. Turkcell GranFondo İstanbul yol bisikleti yarışında katılımcılar, Boğaziçi’nin eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip oldu.

Beykoz Belediyesi önünden start alan yarışta katılımcılar, Yoros Kalesi, Yuşa Tepesi, Kaynarca ve Polonezköy’den geçerek, yine Beykoz Belediyesi’nin önünde yarışı bitirdi.

 “ÖNCELİĞİMİZ TOPLUMSAL FAYDA SAĞLAMAK”

Turkcell GranFondo İstanbul bisiklet yarışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, önceliklerin yarış organizasyonu ile birlikte toplumsal fayda sağlamak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dünyanın en önemli metropollerinde düzenlenen GranFondo’yu dünyanın gözbebeği İstanbul’da Boğaz’ın eşsiz manzarasıyla birlikte ilk kez gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 15 ülkeden gelen bisikletseverin GranFondo’da pedal çevirmesi, uluslararası anlamda Türk bisiklet tarihine geçerken yarışa apayrı bir anlam katan bir diğer konu ise eğitim bursu kampanyası oldu. Yarışmacılar ve sporseverler vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına bağış için katkıda bulunurken, yarışta toplanan elektronik atıklar da ileriki günlerde geri dönüşüme kazandırılarak yine bu burslara eklenecek.”

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına dikkat çekmek için yarışmacıların formalarına yapıştırmaları için özel çıkartmalar hazırladıklarını belirten Murat Erkan, ‘Değişim için harekete geç’ mottosuyla, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacına bu yarışta da destek verdik” diye konuştu.

Öte yandan GranFondo İstanbul, Turkcell’in sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik yaklaşımlarını da ortaya koyduğu bir etkinlik oldu. Yarışa katılan yerli ve yabancı 1000 amatör bisikletçi ile sporseverler, salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocukları için KAHEV iş birliğiyle düzenlenen eğitim bursuna katkı sağlamış oldu.

Destekçiler, eğitim bursu katkısı ve duyuru amacıyla sosyal medya hesaplarından paylaştıkları sosyal medya kartlarını, turkcellgranfondoserisi.com adresindeki Sosyal Sorumluluk sekmesi üzerinden veya uygulama mağazalarından indirdikleri Turkcell GranFondo aplikasyonundaki Sosyal Sorumluluk bölümünden oluşturdular. Sporseverler, “Eğitim için pedallayanları ben de destekliyorum” kartları, yarışmacılar ise “Eğitim için pedallıyorum” yazılı sosyal medya kartlarıyla kampanyaya başkalarının destek olmasına da katkıda bulundu.

Ayrıca Turkcell GranFondo İstanbul yol bisiklet yarışında, sporseverlerin yarışma alanına getirdikleri elektronik atıklar da toplanarak TÜBİSAD iş birliğiyle geri dönüşüme kazandırıldı. Elde edilen gelir de Turkcell’in devam eden #EğitimeDönüştür projesi kapsamında yine vefat eden sağlık çalışanlarının çocukları için bursa dönüştü.

SPOR, SANAT VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BULUŞMASI: TEKNOLOJİK ATIKLARDAN BİSİKLET

Öte yandan son dönemde Turkcell’in odaklandığı sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde teknolojik atıklara dikkat çekmek amacıyla mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak’ın elektronik atıklardan tasarladığı bir bisiklet de etkinlik alanında sergilendi. Bunun yanında etkinlik kapsamında, Birleşmiş Milletler’in daha iyi bir gelecek için herkesin yapabileceği bir şeyler olduğunu anlatan “Değişim için harekete geç” mottosu ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın vurgulandığı çıkartmalar, formalarına yapıştırmaları için yarışmacılara dağıtıldı.

MURAT AYDIN: BİSİKLETİ MAKAM ARACI OLARAK KULLANIYORUM

Granfondo'nun İstanbul'da ilkini gerçekleştirdiğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Burada muhteşem bir enerji var. Beykoz'un enerjisi yüksektir ama Granfondo İstanbul ile enerjimiz biraz daha yükseldi. Bu anlamlı organizasyona takılan sporcu arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Onlarla bir anlam kazandı. Beykozlu hemşerilerime de teşekkür ediyorum bize bu yetkiyi verdiler. Bizim hedefimiz, işe gidip gelirken, iş esnasında kısa mesafeleri bisiklet ile gidelim. Ben kendimde bir Belediye Başkanı olarak zaman zaman bisikleti makam aracı olarak kullanıyorum. Kesinlikle çok mutlu ve sağlıklı oluyorsunuz.” diye konuştu.

Tüm dünya Beykoz’un güzelliklerini seyretti!
Bizi Takip Edin