Tüm dünya yeniden Beykoz’u seyretti!

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı Turkcell GranFondo İstanbul heyecanı 3. kez Boğaz’ın incisi Beykoz’da yaşandı. 2 bin sporcu Boğaz’ın eşsiz manzarasında pedal çevirdi.
  • 13.08.2023 17:33:39

Türk bisikletine yeni bir soluk getiren, dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo İstanbul heyecanı 3. kez Beykoz’da verilen start ile başladı. 

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Turkcell’in ana sponsorluğunda 3. kez Beykoz’da düzenlenen Turkcell GranFondo İstanbul yarışının startı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve beraberindekiler tarafından verildi.

38 ÜLKEDEN SPORCU KATILDI

Beykoz Belediyesi önünde başlayan yarışa dünyada 38 ülkeden, Türkiye'den 46 şehirden sporcu katıldı.Her yaş kategorisinden yaklaşık 2 bin sporcu Boğaz’ın eşsiz manzarasında pedal çevirdi. 

Katılımcılar, Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı ve Beykoz Korusu gibi İstanbul'un tarihi ve doğal güzellikleri arasında bir rota takip ederek yine Beykoz Belediyesi’nin önünde yarışı tamamladı.

Etap bu yıl 48 km’lik kısa ve 93 km’lik uzun parkurdan oluştu. 48 km’lik parkurda toplam tırmanış 690 metre, 93 Km’lik parkurda ise 1467 metre oldu.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU 

Uzun parkur erkeklerde şampiyon Gökhan Uzuntaş, ikinci Aydın Köfteci ve üçüncü Ömer Taha Yalçın oldu. 

Uzun parkur kadınlarda ise Şeniz Pamuk birinciliği, Merve Güney ikinciliği, Züleyha Dikbaş da üçüncülüğü elde etti.

Kısa parkur ekeklerde şampiyon Takyettin Kuluk, ikinci Bilal Köse, üçüncü Yunus Özdemir oldu.

Kısa parkur kadınlarda birinciliği ise Sevcan Ayper, ikinciliği Aylin Yüce, üçüncülüğü Kübranur Pınarak elde etti.

18-34 elit kadın klasmanında birinci ise Şennur Parlak Öner, ikinci Gonca Piriç, üçüncü Sinem Ural oldu. Erkek klasmanında ise birinci Aydın Köfteci, ikinci Ömer Taha Yalçın, üçüncü Eyüp Durgun oldu.

35-39 yaş erkeklerde birinci Gökhan Uzuntaş, ikinci Serhat Yılmaz, üçüncü Murat Kalkan oldu. Kadınlarda birinci Buket Demirci, ikinci Lena O., üçüncü Gülşen Tokaç oldu.

45-49 kadınlarda birinci Züleyha Dikbaş, ikinci Seren Yılmaz Karaosmanoğlu, üçüncü Özlem kaplan oldu.