Turistlik tekneler Beykoz'a demirleyecek

İBB tarafından Paşabahçe’ye yapılacak tekno parkın ardından turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz'da bir çalışma yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Paşabahçe’ye yapılacak tekno parkın ardından turist

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB tarafından Paşabahçe’ye yapılacak tekno parkın ardından turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Paşabahçe’ye yapılacak tekno parkın ardından turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacağını belirtti.

Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme’de tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacağını belirtti. Konuşmasında amatör balıkçılara kötü haber veren Topbaş, “Boğaz’da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız” dedi.

Tarabya’da yapımı süren tekne parkında inceleme yapan Başkan Kadir Topbaş, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbulluların bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti. Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikâyet aldıklarını belirten Topbaş, “Tekne sahipleri de bize ‘nerede demirleyeceğiz?’ diyor. Biz de boğazdaki alanları marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Tarabya ve İstinye’de attık. Tarabya’ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri İstanbullulara iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek” dedi. Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme’de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacağını kaydetti.

AMATÖR BALIKÇILARA KÖTÜ HABER
Amatör balıkçılar de düzenleme yapacaklarını belirten Topbaş, Boğaz’da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçıların artık istediklere yerde olta atamayacakları bilgisini verdi. Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikayet geldiğini belirten Başkan Topbaş, “Balık tutmakta İstanbul’un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum. Boğaz’da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız” dedi.

Turistlik tekneler Beykoz'a demirleyecek
Bizi Takip Edin