Türk Kızılayı'ndan Başkan Çelikbilek'e altın madalya

Türk Kızılayı tarafından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e altın madalya takdim edildi.

Türk Kızılayı Derneği Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan, Şubat ayında gerçekleşen olağan kongre sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı tarafından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e altın madalya takdim edildi.

Türk Kızılayı Derneği Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan, Şubat ayında gerçekleşen olağan kongre sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir dizi tanışma ziyaretleri gerçekleştirdi. Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey’i makamlarında ziyaret eden Kızılay heyeti Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e altın madalya taktim etti.

Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan öncülüğünde yönetim kurulu üyeleri; Tahir Akar, Necati Ak, İdris Kurt, Kemal Sadıkoğulları, Ebru Emiroğlu ve Rıdvan Çakır’ın katıldığı ziyaretlerde Suriyeli ailelere yapılacak yardımlar ve kan bağışı kampanyaları da görüşüldü.

Hanefi Dilmaç’a teşekkür

Beykoz Kızılay heyeti ilk olarak Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ı makamında ziyaret etti. Yakın zamanda yapılacak Genel Merkez kongresi ile alakalı sohbetlerin yapıldığı ziyarette ayrıca Bosna Hersek’te 2014 yılında gerçekleşen sel felaketinde Beykoz Belediyesi adına bölgeye giden Hanefi Dilmaç’a teşekkür plaketi takdim edildi. “İyilik zirvesine doğru merhamet yürüyüşümüzde vermiş olduğunuz anlamlı desteğinize teşekkür ederiz.” yazılı plaketi Yönetim Kurulu adına Başkan Çiğdem Özkan takdim etti.

150 Suriyeli çocuk eğitim görüyor

Heyet, Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ın ardından Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’i ziyaret etti. Beykoz genelinde okullarda yapılan kan bağışı kampanyaları üzerine gerçekleştirilen sohbette, Suriyeli ailelere yönelik yapılan yardımlar ve çocukların eğitim konusu gündeme getirildi. Kazım Bozbay Suriyeli çocukların eğitimi konusunda “Beykoz’da yaşayan yaklaşık 150 Suriyeli çocuğumuz için Hacı Numan Ortaokulu’nun ek binasında geçici eğitim merkezi açıldı. Suriyeli öğretmenlerin ders verdiği okulda ayrıca türkçe dersleri de veriliyor.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı’ndan Başkan Çelikbilek’e altın madalya

Beykoz Kızılay heyetini son olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek makamında ağırladı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Çelikbilek’e 2014 yılında Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketinde Kızılay üzerinden yapılan yardım dolayısı ile altın madalya takdim edildi. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar imzalı  “Türk Kızılayı’nın yürüttüğü insani yardım çalışmalarına verdiğiniz katkılar için tüm ihtiyaç sahipleri adına şükranlarımızı sunarız.” ifadelerini içeren Altın Madalya ve Teşekkür Beratı Şube Başkanı Çiğdem Özkan tarafından teslim edildi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de Türk Kızılayı’nı çalışmalarından dolayı tebrik ederek takdim edilen berat ve altın madalya için Genel Merkez ve Beykoz yönetimine teşekkür etti. Kızılay ve TİKA’nın dünya markası haline geldiğini söyleyen Çelikbilek “Beykoz Belediyesi olarak her yıl kardeş şehir Srebrenica’da 4 bin kişilik iftar sofrası kurarak soykırımı anma etkinliklerine katılıyoruz. Ayrıca Srebrenica’ya bir de kapalı spor salonu kazandıracağız.” dedi.

Suriyeli ailelere yapılacak yardımların da görüşüldüğü ziyaret çekilen toplu fotoğraflar ile sona erdi.

Türk Kızılayı'ndan Başkan Çelikbilek'e altın madalya
Bizi Takip Edin