Türk Ordusu'nun 92. zafer yılı kutlandı!

30 Ağustos'ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 92. Yılı Beykoz'da da kutlandı.

30 Ağustos'ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 92. Yılı Beykoz'da sade resmi bir merasimle kut

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 92. Yılı Beykoz’da da kutlandı.

30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 92. Yılı Beykoz’da sade resmi bir merasimle kutlandı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtında gerçekleştirilen resmi törene; İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Garnizon Komutanı Gürsel Sağdıç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz İşçi Partisi, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve birçok ilçe sakini katıldı.

İstiklal Marşının okunmasının sonrasında protokol ve resmi yönetmeliğe göre çelenk koyma ve Ata’nın huzurunda saygı duruşu gerçekleşti.

Resmi törenin ardından ilçedeki siyasi partilerde, milli egemenlik yolunda kazanılmış en büyük zaferin tarihi 30 Ağustos 1922’yi unutmayarak Atatürk anıtına çelengini bıraktı.

Arıkan: Bu zaferi böyle kutlamak istemiyoruz!

CHP Beykoz adına Atatürk anıtına çelenk koyan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, hem günün anlam ve önemini hem de bugünden ötürü duyduğu sitemlerini belirtmek üzere partilileri etrafına çağırdı. Partililere yönelik gerçekleştirdiği konuşmasında Arıkan; “Bu ülkenin özgür bireyleri, demokrat, devrimci, ilerici yurtseverleri olarak bugün biz devletimizle yan yana omuz omuza olmak istiyoruz. Ben İlçe Kaymakamımla, Belediye Başkanımla, Garnizon Komutanımla Ana Muhalefet Partisinin Beykoz’da temsilcisi olarak örgütümle birlikte aynı anda mutluluğu paylaşmak istiyorum. Bu sesin buradan başlayarak duyulmasını istiyorum. Bu bir başkaldırı değildir! Bu bir hak arayışıdır! Bu ülkeyi bölmek, ayrıştırmak hiçbir siyasi düşünceye katkı sunmaz. Biz, birlikte bütün olmak istiyoruz. Yasal süreç başlatılsın, böyle bir tören istemiyoruz. Onlar bizim kadar feryat etmiyorlar, çünkü bu Cumhuriyeti biz kurduk. Biz onların torunlarıyız. Biz bu ülkenin çimentosuyuz, bu ülkeyi parçalatmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Son olarak MHP Beykoz İlçe Teşkilatı da Ata’nın huzurunda ayrıca İstiklal Marşı okudu ve çelengini anıta bıraktı.

Resmi ve gayri resmi törenlerin sonrasında 30 Ağustos etkinliği, Kaymakamlığın düzenlediği resepsiyon ile devam etti.

Türk Ordusu'nun 92. zafer yılı kutlandı!
Bizi Takip Edin