Türkiye 2022’de en çok Beykozlu o ismi konuştu!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, tüm Türkiye’ye örnek olan marka projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ederken 2022’nin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Türkiye 2022’de en çok Beykozlu o ismi konuştu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği hizmet, yatırım çalışmalarıyla 2022 yılına damgasına vurdu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Başkan Murat Aydın, Türkiye’de ilklerden sosyal hizmetlere, turizmden spora, tarımdan imar konusu ve gelecek yatırımlarına kadar birçok marka projesiyle 2022’nin en fazla haber yapılan ve en fazla okunmayan sahip olan kişilerinden biri oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

3 MİLYAR 886 MİLYONLUK OKUNMA!

İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre’nin 2022 değerlendirme raporuna göre, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 9 bin 482 haber sitesine konu oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

2022 yılının ön plana çıkan isimlerden biri olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında 3 milyon 947 bin 368 adet haber yer alırken bu haberler toplam 3 milyar 886 milyon 465 bin 454 kişi tarafından okundu.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

TÜRKİYE’DE VE BEYKOZ’DA İLKLER

Başkanı Murat Aydın, sadece ilçede değil Türkiye’de ilk kez Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleriyle adından söz ettirmeyi başardı.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

İLK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Beykoz’da ilk olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”nin temeli atıldı. İlçe sakinleri bu sayede depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşacak.

Evde Çocuk Gelişim Desteği

EVDE ÇOCUK GELİŞİM DESTEĞİ

Türkiye’de ilk kez kreş eğitimini eve taşıyan Beykoz Belediyesi, 3-6 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz olarak “Evde Çocuk Gelişim Desteği” sağlanmaya başladı.

Kısa sürede büyük ilgi gören bu eğitim sayesinde okul öncesi eğitim imkânından faydalanamayan çocukların yaşıtlarıyla fırsat eşitliği sağlanacak.

Beykoz Millet Bahçesi

BEYKOZ’UN İLK MİLLET BAHÇESİ

Tarihi Beykoz Çayırı’nın korunarak yeşil alanın 2,5 katına çıkarılacağı proje olan Beykoz Millet Bahçesi, 2023 Nisan ayında tamamlanarak hizmete açılacak.

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi

Çayırın etrafındaki düzensiz alanlar kaldırılarak, yürüyüş yolu, atletizm sahası, koşu pisti, tenis kortu, yenilenmiş spor tesisi ve 300 bin metrekarelik bir sosyal alan ile Beykozlular eskiler günlerdeki gibi tarihi alanda vakit geçirebilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Beykoz Spor Ormanı'nda

BEYKOZ SPOR ORMANI

Beykoz Belediyesi tarafından 8 milyon 479 bin m2’lik bir alanda Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan “Beykoz Spor Ormanı”, trafiğe kapalı yol bisikleti parkuru veledrom, sahalar, yürüyüş parkurları, tenis kortları, piknik alanları ve daha fazlasıyla İstanbul’un yeni simgelerinden biri oldu.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Doğal Yaşam Alanı

DOĞAL YAŞAM ALANI

Yine Türkiye’de ilk kez Beykoz’da hayata geçirilen ilçe sakinlerinin güvenliğini, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin refahını sağlayacak “Doğal Yaşam Alanı” sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de örnek gösterilen bir proje oldu.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne Yönelik İftiralarla İlgili Açıklama:

2022 yılında ise modern ve kapsamlı tedavi olanakları ile 7/24 çalışan ekipler, 16 bin 43 hayvanın muayenesini ve tedavisini gerçekleştirdi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Beykoz Millet Sofrası

BEYKOZ MİLLET SOFRASI

Beykoz Millet Sofrası ise tüm İstanbulluların takdirlerini toplayan bir hizmet oldu. Beykoz’un “Gönül Sofrası” olarak bilinen bu mekânda haftanın her günü öğrencilere, çalışanlara, yolu ilçeye düşen misafirlere çorba ikram ediliyor.

Beykoz Millet Sofrası

Çorbası hep sıcak, kapısı tüm İstanbullulara açık olan bu mekan aynı zamanda hayırsever vatandaş ve kurumların bağışlarıyla bereketleniyor. İhtiyaç sahiplerine evde sıcak yemek ve cenaze evlerine yemek hizmetinin sağlandığı Beykoz Millet Sofrası, olası bir afet durumunda da 300 bin kişiye hizmet verebilecek.

Beykoz Belediyesi ücretsiz spor eğitimleri

17 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR İMKÂNI

Türkiye çapında modern spor yatırımlarına kavuşan Beykoz’da çocuk ve gençler ücretsiz sporla buluşma fırsatı yakaladı.

Beykoz Belediyesi ücretsiz spor eğitimleri

Uzman antrenörler eşliğinde eşliğinde, basketbol, taekwondo, tenis, olimlik okçuluk, karete, güreş, voleybol, bisiklet, kano, hentbol, kickbox, atletizm, izcilik, jimnastik, badminton, masa tenisi ve geleneksel okçuluk eğitimleri alan çocuk ve gençler yeteneklerini geliştirme ve yaşıtlarıyla sosyalleşme imkânı buluyor.

Beykoz Belediyesi ücretsiz spor eğitimleri

2022 yılında ise 4 bin 798 genç spor eğitimlerinden yararlandı.

Beykoz'da 1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği

1 MİLYON ÜCRETSİZ FİDE

İstanbul’da kent tarımı alanında modern yatırımlara imza atan Beykoz Belediyesi’nin kendi serasında yetiştirdiği 1 milyon fideyi Beykozlu çiftçilerle buluşturup ilçede tarıma bereket geldi.

Beykoz Tohum ve Fide Üretim Serası

Bunun yanı sıra 2022 yılında 3 bin 337 üretici 860 bin yazlık ve kışlık fide dağıtımı yapıldı.

Beykoz Kart

BEYKOZ KART

Sosyal, kültürel, sportif alanlarda avantajlar taşıyan, ilçenin güzelliklerini paylaşma ve belediye hizmetlerinden indirimli yararlanma imkânı sunan “BeykozKart” yoğun ilgi gördü.

Beykoz Kart

2022 yılında sadece Beykozkart sahibi ilçe sakinleri 139 bin 735 kere indirimden bu indirimden faydalandı.

Beykoz Köy Pazarı

BEYKOZ KÖY PAZARI

Türkiye’nin en özgün aracısız satış yeri olarak kurulan Beykoz Köy Pazarı’nda, Beykozlu çiftçilerin alın teriyle yetiştirdiği doğal sebze ve meyveler ile hayvansal ürünlerin taze ve güvenilir olarak satışa sunuluyor.

Beykoz Köy Pazarı

İstanbul’un doğal ve organik pazarı olarak rağbet gören Beykoz Köy Pazarı’nda üretici ve tüketiciyi doğrudan buluşturken “Beykoz” markalı ürünler gözler önüne seriliyor.

TURİZMİN YENİ BAŞKENTİ

Beykoz Sahili

BEYKOZ SAHİLİ

2 kilometrelik bir alanda yapılan düzenlemeyle yeni bir yaşam merkezi haline gelen Beykoz Sahil, ilçe sakinlerinin yanı sıra tüm İstanbullular tarafından büyük ilgi gören cazibe merkezi haline geldi.

Beykoz Sahili

Yaz boyu 100 binlerce İstanbullunun fotoğraf çekmek, yeşil ve mavinin buluştuğu ilçede yürüyüş yapmak , ailesiyle piknik yapmak için ve çocuk ve gençlerin bisiklet, kaykay ve gitarlarını alıp keyifli vakit geçirdiği İstanbul’un en gözde mekânı oldu.

Beykoz Sahil

Dört mevsim sosyal hayatın en canlı yaşandığı sahil, çocuk, genç, aile, turist ve ziyaretçilerin keyifli anlar geçirdiği ve sosyal ihtiyaçlarını 7/24 karşılayacağı bir alan olarak hizmet vermesiyle tam notu aldı.

Gümüşsuyu Restoran

GÜMÜŞSUYU RESTORAN

İstanbul Boğazı’nın en güzel sahilinde, eşsiz manzara, huzur ve maviliğin kıyısında modern ve ferah mimariyle kurulan Gümüşsuyu Restoran, açıldığı ilk günden bu yana yoğun ilgi görüyor.

Gümüşsuyu Restoran

İlçenin popülasyonuna büyük derecede katkı sağlayan Gümüşsuyu Restoran, 7/24 yaşayan bir tesis olarak göz doldururken, ağırladığı misafir sayısıyla Beykoz’un nüfusunu geçti.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı

ELMASBURNU TABİAT PARKI VE PLAJI

İstanbul’un tatil yöresi standartlarında tek kadınlar plajına sahip Elmasburnu Tabiat Parkı, yaz boyunca nezih bir tatil imkânı sunmasıyla İstanbul’un en uğrak noktalarından biri haline geldi.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı

Berrak suyu ve ince kumu ile localı plajı, elektrikli yolcu taşıma araçları, koy manzaralı restoranı, piknik üniteleri, doğalgazlı mangal üniteleri ile şehrin yakınında tatil köyü standartlarında hizmetleriyle göz kamaştıran bir mekân oldu.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı

Beykoz’un bu turistik mekânında 2022 yılında 160 bin misafir ağırlandı.

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi

SU SPORLARI MERKEZİ

İstanbullular su sporlarına, Boğaz’ın en güzel şeridine kavuşan Beykoz’da doydu.

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi

Yaz aylarında spor ve eğlenceyi buluştuğu yer olan “Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi”nde ücretsiz kano yapmak isteyen binlerce kişi ilçeye gelerek Boğaz’ın ışıl ışıl sularında kano keyfi yaşadı.

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi

Kano günlerinde sıranın sahil şeridine kadar taştığı ve her yaştan insanın faydalandığı bu proje Beykoz’un turizmin vizyonuna büyük katkı sağladı.

.

.

Türkiye 2022’de en çok Beykozlu o ismi konuştu!
Bizi Takip Edin