Türkiye Hentbol Milli Takımı’nda ilk Beykozlu!

Beykoz’da değişik spor dallarında milli takımlarda yer almış sporcular kervanına yeni bir branşta yeni bir isim daha dahil oldu. Ömer Faruk Güldal.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da değişik spor dallarında milli takımlarda yer almış sporcular kervanına yeni bir branşta yeni bir isim daha dahil oldu. Ömer Faruk Güldal.

Anadoluhisarı Göksu'da yaşayan Ömer Faruk Güldal, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi ( BESYO ) Mezunu bir isim. Değişik takımlarda forma giydikten sonra Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünde Hentbol Şubesinin kurulmasının ardından üst üste yaşanan başarıların sonrasında Süper Ligde yer alan takıma transfer olmuştu.

Beykoz Belediyesi GSK Takımında sonra iki sezon değişik takımlarda görev yapan başarılı oyuncu bu sezon başında ilçesinin Süper Ligde Şampiyonlukta iddialı takımına geri dönmüştü. Boğaziçi Ekibi bu sezon ligde adeta fırtına gibi eserken Hentbol Otoritelerince Şampiyonlukta iddialı gösterilen 4 takım arasında ilk yarıyı bir erteleme maçı dışında Lider durumda kapatmıştı.

Şüphesiz Beykoz Belediyesi GSK Takımı ligde namağlup durumda liderliğe sıkı sıkıya yapışmış iken bu başarıda katkısı olanlardan birisi de Takımın İlk Beykozlu Sporcusu Ömer Faruk Güldal idi. Gerçi yetenekli sporcu, sezon başında Genç Takımdan kadroya dahil edilen 2 isim yani Ali Mercan ve Adem Orhun Kömürcü'de hesaba katıldığında takımdaki 3 Beykozludan biri haline de gelmedi değil.

Ömer Faruk Güldal bu sezonki müthiş çıkışı sonrasında Milli Takıma davet edilen isim olunca müthiş bir heyecan ve gurur yaşamıştı. Bunun yanı sıra tarihe not düşülecek bir sporcu da olmuş ilk kez bir Beykozlu sporcu ( Beykoz'da doğmuş, büyümüş ) olarak Milli Takımın yolunu tutmuş idi.

Tabii ki Milli Takıma davet edilen her sporcunun müsabakalarda yer alıp almayacağı yada kadro genişliğinden dışarıda kalması da ihtimal idi. Ancak Ömer Faruk Güldal EHF Avrupa Şampiyonası Grup Maçı olan Polonya karşısında sağ kulvarda yerini alıp bir de gol kaydedince değmeyin mutluluğuna…

O müsabakada Beykoz Belediyesi GSK Takımından arkadaşı olan ancak daha önceden de Milli Takımda görev yapan Yakup Yaşar Simsar'ın da Milli maçta 1 gollük katkısının olduğunu da hatırlatmadan geçemeyeceğiz.

Polonya müsabakaları için Beykoz Belediyesi GSK Takımından 5 sporcu Milli Takıma dahil edilirken, 2 sporcumuz da sakatlıkları nedeni ile kadroya çağrılmamıştı. Yani Beykoz Temsilcimiz bu sezon Milli Takıma en fazla oyuncu veren takımların başında gelmekte.

Ömer Faruk Güldal'a İlk Milli maç heyecanını sorduk, neler yaşamış neler hissetmişti; ” Tabii ki çok güzel bir duygu, hele ki takımda yıllardır Milli Formayı giyen birçok oyuncu varken kadroya girip, maçta mücadeleye çıkıp bir de gol kaydetmek tarifi imkansız bir duygu. Takım arkadaşım Yakup Yaşar Simsar ile aynı anda maçta yer almak da kulübümüz açısından oldukça anlamı idi. Polonya ile Rövanş maçında kadroda yer almayacağımdan İstanbul'da kaldım. İç ve dış saha maçlarında farklı dizilişler olabilmekte. Polonya'ya Kalecimiz Yağız Öksüzcük ile Çağlayan Öztürk gittiler. “

Bir Beykozlu, Beykoz'da hayatı geçmiş olan bir sporcu olarak Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımına ilk transfer döneminde ilk formayı giydiğinde neler hissettin. ” Büyük bir heyecan, mutluluk ve gurur anları yaşadım. Aslında daha önceleri değişik kulüplerde oynamıştım ancak o zaman Hentbol Şubesi yoktu, kurulduktan sonra çok istedim ilçemin takımında oynamayı ve nasip oldu. Sonrasında 2 sezonluk bir ayrılık sonrasında yeniden takıma dahil olmak da güzel bir duygu. Çünkü benim çevrem, arkadaşlarım hep Beykozlu…işin bir başka tarafı sizin de ifade ettiğiniz gibi Beykoz'dan Hentbol Milli Takımında oynayan ilk sporcu olarak tarihe not düşülen bir isim olmak da güzel”

Ömer Faruk Güldal'a son olarak takımının durumu ile ilgili bir soru yönelttik, acaba bu sezon Şampiyonluk gelecek mi bu anlamda da bir ilk yaşanacak mı Beykoz İlçemiz için; ” Çok zorlu bir sezon geçmekte. Biz ilk yarı için verilen arayı Lider kapattık, ay sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ikinci yarı maçları öncesinde erteleme maçına çıkacağız…tabii ki rakiplerimizin de erteleme maçı olacak. İkinci yarıda daha çok İstanbul dışı deplasmanlarımız olacak. Bunun yanı sıra Şampiyonluktaki rakiplerimiz olan Beşikteş Aygaz ve Bursa Nilüfer Belediyespor ile evimizde oynama avantajımız var. İddialı bu dörtlü arasında bir tek Ankara deplasmanında Spor Toto ile karşılaşacağız. İlk yarıda sakatlık problemleri biz çok yordu, verilen arada İnşallah arkadaşlarımız iyileşme, tedavi süreçlerini tamamlayacak. İkinci yarı maçlarına tam kadro çıkmak bizi biraz rahatlatacaktır. Bir tek Kaptanımız Ümit Kırkayak'ın tedavisi ikinci yarının ilk maçlarında da devam edecek gibi. Bu arada bu güzel sezonu Pandemi Nedeni ile seyircisiz oynamak da tek üzüntümüz diyebilirim. Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın başta olmak üzere Fatih Sağlam ve Salim Öztürk Başkanlarımıza da verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür etmek isterim. İnşallah Şampiyonluk Kupasını Beykoz'a getireceğiz ” 

Türkiye Hentbol Milli Takımı’nda ilk Beykozlu!
Bizi Takip Edin