Türkiye’nin konutta en değerli ilçesi Beykoz!

Beykoz, Türkiye’nin en değerli ilk 10 ilçesi arasında seçildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz, Türkiye'nin en değerli ilk 10 ilçesi arasında seçildi.

Emlak bilgi bankası Tapusor.com tarafından hazırlanan ve Türkiye'nin en yüksek fiyatlı konutlarının bulunduğu ilçeleri baz alan araştırmalarda ilk 10 ilçe arasında Beykoz’da bulunuyor.

Tapusor.com'un araştırmasına göre, konutta Türkiye'nin en değerli ilçesi arasında bulunan Beykoz, 14 bin 546 lirayla ortalama metrekare rakamında 7’nci sırada yer alıyor.

Konutta ortalama metrekare değeri en yüksek ölçülen ilçe ise 25 bin 984 lirayla Beşiktaş olurken, Beşiktaş'ı, 19 bin 134 lirayla Sarıyer, 16 bin 941 lirayla Bozcaada ve 15 bin 481 lirayla Bakırköy izliyor.

ÜNLÜLER TERCİHİ DE BEYKOZ

Türkiye genelinde konutta en değerli 10 ilçe arasında bulunan Beykoz, ünlülerin de en çok tercih ettiği ilçeler arasında yer alıyor. Şehir kalabalığına girmek istemeyenler ünlüler yemyeşil doğası ve muhteşem manzarası nedeniyle Beykoz’da huzur buluyor. Ünlü isimlerin yaşadığı Beykoz’da evlere ilgi de büyük oluyor. Sanat, cemiyet, iş dünyasından isimler ile komşu olmak isteyen birçok kişi Beykoz’u tercih ediyor.

Futbolcuların ve şarkıcıların sıklıkla tercih ettiği Beykoz Konakları’nda kaleci Volkan Demirel ve şarkıcı Berkay da kalıyor. Kanlıca’da yalıda oturan Sezen Aksu, Acarkent’teki Demet Akalın, Beykoz Konaklarında oturan Sibel Can ve Ferhat Göçer de bu ünlü isimlerin başında geliyor. Üstelik köprüye yakın olması çok kısa sürede karşı yakaya geçmek bakımından avantajlı konumda yer alıyor.

 

Türkiye’nin konutta en değerli ilçesi Beykoz!
Bizi Takip Edin