TURSAB'ın yeni Başkan ve Genel Sekreteri Beykoz'dan

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu'nun yeni Başkanı ve Genel Sekreter'i Beykoz'dan.

Türk turizminin lokomotif oluşumlarından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu, Altıyo

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu’nun yeni Başkanı ve Genel Sekreter’i Beykoz’dan.

Türk turizminin lokomotif oluşumlarından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu, Altıyol’daki merkez ofislerinde görev dağılımı için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bilir Turizm’in sahibi Ali Bilir’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Beykoz’un turizm firmalarından Özcivelek Seyehat’in sahibi Sedat Başalan Genel Sekreter oldu.

2017 yılına yönelik tempolu ve ivmenin yukarı çıktığı bir süreç için çok çalışmanın önemine işaret eden Başkan Ali Bilir, TÜRSAB’ın üçüncü büyük yürütme kurulu toplantısının hemen ardından TOURMAG Turizm Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu.

ANADOLU YAKASI’NIN AYRICALIKLARI ÖNE ÇIKACAK…

Başkan Bilir, yaptığı açıklamada İstanbul’da Anadolu Yakası’nın çok ayrı özellikleri bulunduğuna dikkat çekerek şunların altını çizdi: “Mesleğimiz ve turizm sektörümüz için daha çok çaba sarf edecek, mücadelemizi her platformda sürdüreceğiz. Yönetimimizde çok tecrübeli ve birikimli arkadaşlarımız var. Bütün seyahat acentelerimizle ülkemizin kalkınması için çabalayacağız. Acentelerimiz arasında ayrım söz konusu bile olamaz, faaliyetlerimizi de arttıracağız.

TURİZM DENİNCE AKLA İLK GEZİLER, TURLAR VE TATİL GELMEMELİ…

Anadolu Yakası’nda 14 ilçemizin her biri ayrı güzellikleri barındırıyor. Asya kıtasının Türkiye’ye, dünyaya tanıtılması için çalışacağız. Çok önemli turizm noktalarını paylaşacağız. Turizm denince akla ilk geziler, turlar ve tatil gelmemeli; günümüzde turizm her alanda var. Anadolu Yakası değişiyor, çok gelişiyor. Yakın zamanda ardı ardına inşa edilen oteller ile birlikte kongre turizmi, devasa etkinlikler mümkün. Yakamızda uluslararası havaalanımız var. Kalelerimiz, marinalarımız, ibadethaneler, mükemmel ötesi gastronomi noktaları ve daha neler neler… Ayrıca Anadolu Yakası, üç tarafı denizle çevrili yarımadadır. Bu nedenle denizcilik üzerine projeler, büyük önem taşımaktadır.

ANADOLU YAKASI’NIN BİR TURİSTİK SEYİR ROTASI BİLE YOK…

Beykoz’dan Üsküdar’a, Kadıköy’den Sultanbeyli’ye ve Tuzla’ya kadar Anadolu Yakası’nın 14 ilçesinde çok önemli bir eksikliğimiz, Hop on-Hop off rotamızın bulunmamasıdır. Avrupa Yakası’nda turistler, çift katlı üstü açık otobüsler ile gezip görebiliyor. Ancak Anadolu Yakası’nda bu mevcut değil. Bunun için uygun olabilecek noktalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde birtakım temaslarımız olacak, çalışmalar hayata geçirmek istiyoruz.

KADIKÖY, TURİZM OLANAKLARINDAN BAKİR KALMIŞ…

Beykoz’da Yoros Kalesi olduğu gibi, Üsküdar’da da sayısız tarihimiz var. Sultanbeyli’de Aydos Kalesi çok önemli bir değerimiz iken Kadıköy, müthiş coğrafyasına rağmen turizmden bakir kalmıştır. Haydarpaşa Garı, Rıhtım, camiler, kiliseler, havralar, Tarihi Çarşı, Bahariye, Yeldeğirmeni, Moda’daki değerler, Khalkedon’dan bugüne esintiler, yat limanı, gurme mekanları, Bağdat Caddesi, köşkler, yalılar ve daha akla gelebilecek neler neler… Tüm bunlar, turizm döngüsü içerisinde yerini almalıdır. Turizm ana gündem maddelerinden olmalı, ilçenin geleceği adına turizme büyük yatırım yapılmalı, kitleler harekete geçirilmelidir. Büyük turizm acentelerinin ofisleri ve merkezlerinin çoğu Kadıköy’dedir. Kadıköy ancak turizm için ofis olmuş, bu sadece böyle olmamalı! Bu yönde de Kadıköy Belediyesi ile temaslarımız, çalışmalarımız olmasını istiyoruz.

EVE VE KAHVEHANEYE KAPANAN DEĞİL, GEZİP GÖREN KİTLELER İSTİYORUZ…

Günümüzde ne yazık ki önemli bir kitle yaşadığı şehri bilmiyor, güzelliklerinden mahrum. Aylarca ilçesinden dışarı çıkmayarak belirli bir döngüye hapis olan çok. Evden işe, işten eve, bazıları da kahvehanelere… İç turizme de dinamik sağlayacak, ekonomiye katkı sağlayacak, her şeyden önce insanların keşfederek ve gezerek, görerek mutlu olması sağlayacak turlar düzenlenmeli. Kısacası herkes, İstanbul’u her yönüyle tanımalı. Bunun büyük organizasyonlarla hayata geçirilebilmesi yönünde ‘neler yapılabilir’ sorusunun takibini başlattık. Şimdi hareket zamanı…”

YENİ YÖNETİM KURULU ŞEKİLLENDİ…

TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu’nun genel kurul sonrası belirlenen yönetim kurulu ise şu şekilde: Başkan Ali Bilir, 2. Başkan Barış Yahya Tetik, Genel Sekreter Sedat Başalan, Sayman H. Gülşan Çürüksulu, Ali Temizsoy, Linda Urhan, Murat Güleryüz, Cihangir Topal, Hamit Saygın… Yedek Üyeler: İbrahim Halil Kırmızı, Haydar Bayır, Şenay Gülay Can, Esra Başeskioğlu, Mahir Aysan, Tolga Çakır, Koray Perk, Tamar Bahadır, Yener Aşık.

Haber: KADİR TOPRAKKAYA

TURSAB'ın yeni Başkan ve Genel Sekreteri Beykoz'dan
Bizi Takip Edin