TV programındaki açıklamaları eleştirdi!

CHP Beykoz İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, bir yerel gazetenin hazırladığı televizyon programında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

CHP Beykoz İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, davetli olduğu Çubuklu Derneği’nin olağan kongresinde yaptığı konuşm

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, bir yerel gazetenin hazırladığı televizyon programında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

CHP Beykoz İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, davetli olduğu Çubuklu Derneği’nin olağan kongresinde yaptığı konuşmada, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, bir yerel gazetenin hazırladığı televizyon programında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Dürüst siyasetçi halkın ümitlerini çalmaz

Hızır Yılmaz, söz konusu kongrede yaptığı konuşmaya; “ Anası Anadolu, atası Mustafa Kemal olan tüm Beykozlu hemşerilerim merhaba!” selamı ile başladı.

Konuşmasında, sivil toplum örgütleri ne kadar güçlü ve bağımsız olurlar ise, demokrasinin de o kadar güçlü olacağını belirten Yılmaz, sözlerinin devamında bazı dernek başkanları ve muhtarların, siyasi parti temsilcilerini bir tarafa bırakarak, yerel meseleleri yalnız başına halletme yolunu seçmelerini eleştirdi. Yılmaz, dernek başkanları ve muhtarlara şu şekilde seslendi: “ Sayın dernek başkanları ve muhtarlarımız; siz bizi bırakmayın da, sizi bırakanları bırakın! Eğer bir siyasi parti sizin amaçlarınız doğrultusunda sizin haklarınızın yanında mücadele vermek istiyorsa,  niçin ondan kaçmak istersiniz? Demokrasilerde sivil toplum örgütlerinin görevi, siyasi partilere baskı yaparak, kendi sorunları çerçevesinde onları yanlarına çekmektir.”

İktidarın kafasında halk yoktur; rant vardır!

Beykoz’un yüzde 85’inin kamu malı olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “ Bugün kara kara düşünüyoruz: Beykoz ne olacak? Çubuklu ne olacak? Ben de sizin gibi kaygılıyım; çünkü bugünkü iktidarın kafasında Beykoz’la ilgili olarak ‘halk’ yoktur; rant vardır!”

Televizyon programındaki konuşmasını eleştirdi

Bir yerel gazetenin Mavi Karadeniz TV’de yayınlanan programına atıfta bulunan CHP İlçe Başkanı, şu eleştiride bulundu: “ Soruları soranlar sizin içinizden, yüreğinizden geçen soruları sordu mu? Eğer, gazeteciler sizin sormak istediklerinizi sormuşlar ise ve sayın Belediye Başkanımız sizin duymak istediklerinizi söylemiş ise, demek ki o akşam rahat uyuduk!” 

Hiçbir şey anlamadım!

Söz konusu televizyon programını izlediğini ve CHP İlçe Başkanı olarak “ Hiçbir şey anlamadığını” ifade eden Hızır Yılmaz,  “ Özel projelerden bahsediyor! Ben açıyorum yasaları öyle bir yetki yok! Kimi kandırıyoruz? Dürüst siyasetçi, insanları günlük mutlu etmek için değil, doğruyu söyler; onların ümitlerini çalmaz.”

Arap Şeyhi’ne bir günde imar çıkardılar!

İktidarın 2B konusunda yanlış yaptığını ifade eden CHP İlçe Başkanı;“ Burada oturanlar para babası değil. Beykoz’da yeşil kart verdiğiniz insanlar, metresi 500 bin TL’den bu arazileri nasıl alacak? Alamayacak! Çünkü AK Parti’nin kafasında halk ve hak yoktur; rant vardır. Arap Şeyhi’ne bir günde imar çıkardılar. Belediye Başkanı, “ Sit alanı uzun mesele” diyor. 10 yıldır iktidardasınız; binlerce aileyi ilgilendiren yasayı 10 yılda neden çıkaramadın? Elini tutan mı var? Siyasiler namuslu olacak; duygu sömürüsü yapmayacak” dedi.

40 yıldır aynı “Yerde” oturmuyorsun!

Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in söz konusu televizyon programındaki; “ Ben 40 yıldır aynı mahallede oturuyorum” sözünü de eleştirdi: “ Dinleyen de zanneder ki, hâlâ babasından kalma gecekonduda oturuyor! Sen 40 yıldır aynı mahallede oturuyorsun da, on sene önce gecekonduda; bugün ise değeri trilyonlar ile ölçülen bir yerde oturuyorsun. Ahlaklı olalım! 40 yıldır aynı mahallede oturuyorsun ama aynı yerde oturmuyorsun! Kimse yemez! ‘Aynı mahallede oturuyorum!’ Nerede oturduğunu da söyle!”

Onların yaptıkları gibi yapmadık

CHP ilçe örgütü olarak Ramazan ayında “ Binlerce” aileye gittiklerini, 75 bin insan ile el sıkıştıklarını, bin 400 eve girdiklerini ifade eden Yılmaz; “ Onların yaptıkları gibi, fakirleri muhtarlara teslim edip muhtarlığın önünde kamyondan yardım da dağıtmadık. Elimize hediyelerimizi aldık; yöneticilerimiz ile birlikte oturduk, sorunlarını dinledik” dedi.

“Altın” projeler ile ekmek girmeyen ev kalmayacak!

Dört tane fabrikanın kapanması ile birlikte “ Beykoz’un yoksullaştığını” ifade eden Hızır Yılmaz; konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Beykoz, normalde göç alması gereken bir yer. İstanbul’un bütün ilçelerinin nüfusu artıyor; Beykoz’un nüfusu azalıyor. O zaman siyasiler olarak bizler, kısa ve uzun vadeli projeler üretmek zorundayız.

CHP olarak hayata geçirecekleri iki projeleri olduğu açıklamasında bulunan İlçe Başkanı, “Altın İğne” ve “Altın Olta” adını verdikleri söz konusu bu iki projelerinin yerel seçim süreci içerisinde şekilleneceğini de kaydederek; “ Eğer biz Belediye’yi kazanır isek, çalışmak isteyen kadınlar üzerinden, Beykoz’da ekmek girmeyen ev kalmayacak” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

TV programındaki açıklamaları eleştirdi!
Bizi Takip Edin