Üçüncü olağan mayıs toplantısı yapıldı

 

Mayıs ayı olağan meclis toplantılarının sonuncusu görüşüldü.

Meclis, AK PARTİ grubunun söz almasıyla başladı. Artan emlak vergilerine ilişkin propaganda başlatıldığını ve artışları afiş haline getirip mahallelere asıldığı kaydedildi. Kimin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mayıs ayı olağan meclis toplantılarının sonuncusu görüşüldü.

Meclis, AK PARTİ grubunun söz almasıyla başladı. Artan emlak vergilerine ilişkin propaganda başlatıldığını ve artışları afiş haline getirip mahallelere asıldığı kaydedildi. Kimin yaptığı belli olmayan bu art niyetli çalışmanın gerçeği yansıtmadığı AK PARTİ grubu tarafından aktarıldı. CHP grubunun artan vergilere ilişkin bilgi istemesi üzerine AK PARTİ grubundan Yüksel Baki söz alarak tabloyu açıkladı. Buna göre bazı bölgelerdeki vergi artışları şöyle:

?Anadoluhisarı: %55?ten %89?a

Anadolukavağı: %85?ten % 98?e

Çamlıbahçe:%36?dan % 41?e

Kanlıca:%87?den %103?e

Kavacık: %104?ten %127?ye

Merkez: %95?ten % 114?e

Ortaçeşme:%32?den %38?e

Paşabahçe:%101?den %109?a

Soğuksu: %61?dan %65?e

 Yalıköy:%72?den %91?e?  yükseldi.

 Bu artışların Bayındırlık ve İskan Bakanlığının almış olduğu karara göre yapıldığını söyleyen Yüksel Baki, yasa gereği komisyonlarının 3 kez toplayıp öyle karar aldıklarını aktardı.

 Buna karşılık CHP grubundan Erdal Öztürk ise; ? Bu tür hesapların bilgilendirmesi daha önceden yapılmış olsaydı az önce bahsettiğiniz afiş çalışmaları yapılmazdı. Önemli olan Beykozlulara doğru bilgi vermektir.? dedi.

 Yüksel Baki, 29 Nisan Salı günü bir ihalenin yapıldığını, bu ihale kapsamında 400 m2lik bir alana inşaat yapılacağını söyledi. İhaleye 6 katılımcının olduğunu ancak üç firmanın teklif verdiğini, teklifler arasında en iyi olan teklifi değerlendirdiklerini de söyledi. İnşaatın iki katlı olacağı ve birinci katın ihaleyi alan şirketin ikinci katın ise belediyenin olacağını, bodrum katlarının ise ortak alan olacağını sözlerine ekledi.

 Böylece Mayıs ayı olağan meclis toplantıları son bulmuş oldu.

Üçüncü olağan mayıs toplantısı yapıldı
Bizi Takip Edin