Ulu Önder Atatürk Beykoz'da saygı ve minnetle yad edildi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77.yıl dönümünde Beykoz'da saygı, sevgi ve minnetle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77.yılında Beykoz'da düzenlenen resmi törenle saygı, rahmet ve minnetle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77.yıl dönümünde Beykoz’da saygı, sevgi ve minnetle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77.yılında Beykoz’da düzenlenen resmi törenle saygı, rahmet ve minnetle anıldı. 
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde, öncelikle Kaymakamlık tarafından Beykoz Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde resmi tören düzenlendi.

Anma törenine; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taşcan, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, belediye meclis üyeleri, STK’lar, mülki ve idari yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.  

Törenin başlangıcında sırasıyla Beykoz Kaymakamlığı, Boğaz Komutanlığı, Beykoz Belediyesi, ilçedeki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından anıta çelenkler bırakıldı. Çelenk koyma törenin ardından saat 09:05’te siren sesleriyle birlikte Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte gönderdeki bayrak yarıya indirilirken Atatürk’e saygı ve minnet bir kez daha sergilendi. 

TED Koleji, Atatürk’ü andı ve anlattı!

Belediye Meydanı’ndaki resmi törenin sona ermesinin ardından Atatürk’ü Anma Programı Acarkent’te bulunan TED İstanbul Koleji’nde devam etti. Programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Şube Müdürü Nejla Çağlayan ve Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur katıldı. TED Koleji öğrencileri Atatürk’ü, onun en sevdiği şarkıyla ve en sevdiği dans olan zeybekle en güzel şekilde andı. Profesyonel bir şekilde bugüne hazırlanan öğrenciler, Atatürk için şiirler okudu, şarkılar söyledi.

Ulu Önder Atatürk Beykoz'da saygı ve minnetle yad edildi
Bizi Takip Edin