Üstad Necip Fazıl Beykoz'da anıldı

Üstad Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 110. yılı dolayısıyla düzenlenen bir programla Beykoz'da anıldı. 

Üstad Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 110. yılı dolayısıyla düzenlenen bir programla Beykoz'da anıldı.  Programda üstadın şiirleri oku

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üstad Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 110. yılı dolayısıyla düzenlenen bir programla Beykoz’da anıldı. 

Üstad Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 110. yılı dolayısıyla düzenlenen bir programla Beykoz’da anıldı.  Programda üstadın şiirleri okundu, hayatı ve mücadeleyle geçen yıllarından kesitler aktarıldı. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Beykozlular yoğun bir katılım gösterdi. Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da katıldığı program Cihan Kılıç ve müzik grubunun, şairin  “Beklenen” isimli şiiri seslendirmesiyle başladı. Ardından Serdar Tuncer, “Kaldırımlar” şiirini okuyarak izleyicilerin karşısına çıktı.

Kısa bir konuşma yapan Tuncer, Necip Fazıl’ın Türk şiiri ve fikir dünyası için önemine vurgu yaptı. Tuncer: “Necip Fazıl, bir dava adamıdır. Fikirlerini dert edinen, bu uğurda mücadele eden bir insandır.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Serdar Tuncer sahneye Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Andı’yı çağırdı. Tuncer’in yönelttiği “Necip Fazıl’ı nasıl tanımalıyız” “Abdulhakim Arvasi Hazretleri ile nasıl tanıştı” “Fikir Hayatına nasıl atıldı” gibi sorulara cevap veren Prof. Dr. Andı, üstadın hayatının dönüm noktaları ve Türk fikir hayatına katkıları hakkında bilgiler aktardı.

Söyleşinin ardından Serdar Tuncer: “Bu tür programlar inşallah üstadın kendisinden feyz alınmasına ve yeni Necip Fazıl’ların ortaya çıkmasına vesile olur” temennisinde bulundu. Program şairin “Serseri, Aynalar, Sonsuzluk Kervanı” gibi şiirlerinin seslendirilmesiyle sona erdi. 

Üstad Necip Fazıl Beykoz'da anıldı
Bizi Takip Edin